X

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, îti exprimi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe detalii....

 20:16 Vineri, 31 Octombrie 2014

Carrefour va deschide un hipermarket la sfârşitul anului pe Coşbuc, în cadrul noului mall, Shopping City Galați

Autor:   Marius Ţuca
Publicat Joi, 01 August 2013 13:05
Voteaza!
(25 voturi)


Carrefour România a bătut palma cu NEPI, dezvoltatorul noului mall din oraş, care se va deschide la sfârşitul acestui an şi va purta denumirea de Shopping City Galați. „În cursul lunii iunie 2013, cele două companii au agreat termenii comerciali privind prezenţa unui hipermarket Carrefour în suprafaţă totală de 9.600 mp în cel mai nou centru comercial al orașului Galați, a cărui inaugurare este prevazută de către dezvoltator pentru trimestrul IV 2013. Shopping City Galați va fi ridicat respectând exigențele dezvoltării durabile, pe un teren în suprafaţă de aproximativ 12 hectare şi va include, pe lângă hipermarket-ul Carrefour, și un ,,shopping mall’’ de aproximativ 20.000 mp cu retaileri naționali și internaționali, precum și o zonă de divertisment şi un food court. Clienţii noului centru comercial vor avea la dispoziţie peste 1.400 locuri de parcare gratuite, cu acces din bulevardele adiacente”, se arată într-un comunicat de presă al grupului Carrefour.
În România, Grupul Carrefour numără 122 magazine, dintre care 24 de hipermarket-uri 69 de Market-uri şi 28 de magazine de proximitate „Express”.
Dezvoltatorul întregului centru comercial, New Europe Property Investments plc este o companie înființată pentru a investi în proprietăți comerciale, în principal în România, unde Grupul este activ încă de la înființarea sa, în 2007. Grupul este în prezent listat pe piața principală a Bursei de Valori din Johannesburg (Africa de Sud), pe segmentul AIM al London Stock Exchange și la Bursa de Valori București.

11587 afisari  |  Ultima actualizare Joi, 01 August 2013 13:11

44 comentarii

  • IP: 89.121.157.114 | 
    0
    0
    Link
    Aecrim Marți, 13 Mai 2014 11:33 postat de Aecrim

    Galati-ul este un oras plin de moldoveni
    cand vorbesc despre braileni ar trebui sa-si analizeze nivelul de trai
    cand se va inchide Combinatul s-ar putea sa caute locuri de munca la Braila
    oricum proiectul unirii dintre Braila si Galati nu este dorit de braileni pentru a nu transforma Braila in Tiglina 14

  • IP: 86.34.224.207 | 
    0
    0
    Link
    Loredana Luni, 04 Noiembrie 2013 15:28 postat de Loredana

    Stie cineva ce cafenele sau restaurante se deschid?

  • IP: 5.13.153.221 | 
    0
    0
    Link
    Mihai Duminică, 22 Septembrie 2013 11:25 postat de Mihai

    Doresc si eu sa stiu unde putem sustine un interviu pentru angajare sau sa depunem un CV ?? tel: 0747199027

  • IP: 5.13.170.69 | 
    0
    3
    Link
    leonte liliana Joi, 29 August 2013 09:56 postat de leonte liliana

    unde trimitem CV pentru angajare???????????? tel. 0770709315

  • IP: 15.195.185.83 | 
    1
    1
    Link
    Balan Sebastian Luni, 19 August 2013 13:46 postat de Balan Sebastian

    Observ cu stupoare aceasta contradictie intre nivelul fiecarui oras. Practic nu aceasta este problema care trebuie ridicata. In primul rand ambele orase sunt la nivelul minim european al dezvoltarii , poate ca Galatiul este mai dezvoltat dar acest fapt este insesizabil. Problemele vin din alte directii , domnilor , nu se creeaza locuri de munca, investitii, drumuri , servicii . Capitalul uman sa nu uitam ca migreaza spre Capitala sau strainatate , ce ramane in GL si BR sunt cei din judet si mediocritatile. Am ajuns sa comparam 2 mizerii de orase , ati fost in strainatate cumva ?

  • IP: 85.186.165.129 | 
    0
    0
    Link
    mariusss Marți, 06 August 2013 17:36 postat de mariusss

    dupa ultimul recensamant galatiul are 250 000 locuitori , iar braila 200.000 ,locuitori.
    pt curiosi in 1992 galatiul avea 328.000 iar braila 234.000 .
    daca se mentine ritmul mai vb peste 20 ani..........

  • IP: 5.13.164.212 | 
    0
    1
    Link
    pulex Marți, 06 August 2013 16:54 postat de pulex

    braileanul patriot: Esti cam nebun, ti-a mai zis cineva asta ?

  • IP: 193.231.148.203 | 
    1
    0
    Link
    Galateanu` nemultumit Marți, 06 August 2013 10:06 postat de Galateanu` nemultumit

    Pentru "braileanul patriot" - e INCREDIBILA gandirea ta, draga braileanule. "domnii mazare si constantinescu" (intentionat cu lit.mici). Pe jegosii aia ordinari ii faci tu ...auzi ..."domni"...pe proxenetul de mazare si hotul de constantinescu...care se comporta in constanta ca pe mosia lor proprie...sa va ia constanta (pe braila) cat mai repede..poate va face si voua carnaval brazilian...vai mama voastra

  • IP: 85.204.6.228 | 
    0
    0
    Link
    Cititor plecat de mult din oras Marți, 06 August 2013 02:27 postat de Cititor plecat de mult din oras

    Apropo de comentariul domnului ce spunea ca brailenii citesc viata libera si chiar are dreptate; un alt lucru care m-a uimit este aceasta raca intre galati si braila,ca saracii tot asteapta sa se ridice la un moment dat, sa se duca galatiul la vale, sa ne prinda la cotitura si sa ne spuna: "Na! ca v-am depasit! ". Inca n-am inteles de unde pana unde aceasta raca, n-are cum Galatiul sa se compare cu saracia aia de braila (intentionat cu b mic), sa ne amintim ca inainte de a deschide panarama aia de galerie comerciala(pentru ca nu e mall) era o saracie de aproape ca putea in braila,combinatul s-a inchis de pe vremea stramosilor,avicola si ea inchisa, de furat nu prea ai cum ca gaborii morti de foame stau la orice colt sa prinda orice sa mai ia o sutica in plus la salariul infim si oricum sunt de parere ca majoritatea lucreaza in politie,primarie,scoli, institutii de stat. Asa ca va rog, uitati-va in istorie,la nr de locuitori,la dezvoltarea orasului ca inca mai vedem carute pe strada,sunteti un oras de tarani ce au luat rata din sat si n-au avut bani de bilet la intoarcere; i-a prins revolutia si hop, buletin de oras! Revenind la oile noastre dragi, n-am inteles nici pana acum dece intr-un oras cu ~350.000 locuitori sunt 4 hipermarketuri (5 in viitor) si inca vreo 10 supermarketuri gen bila,peny,xxl iar puterea de cumparare nu este asa de mare. Din nefericire, aceste aplicatii economice, supermarket,hipermarket, nu sunt decat aplicatii de consum, nu de productie, ele nu produc nimic decat un tva si niste salarii minime pe economie, deci niste capuse care mai lasa o urma usoara de bani. Oricum la nivel de oras, nu am vazut ca merge altceva decat bar/restaurant/pub si efectiv e plin orasul de aceste activitati ; dar ceva de produs efectiv bani nu se poate? un proiect inteligent ceva? nimic? si nu prostitutie ca stiu ca stam bine la acest capitol. In fine, de admirat ca intr-un final se face ceva gen mall la Galati si nu vom mai fi nevoiti sa strabatem 25 de km sa mergem la un cinema cat de cat normal. Iar pentru domnul ce-si facea griji ca Galatiul n-are unde sa se extinda, il asigur ca este loc in nordul orasului, sa mai facem un oras, sincer, cred ca e mai bine sa ne ducem spre moldova decat sa ne extindem spre braila ,numai sa nu prindem miros de ***** de porc .

  • IP: 86.127.208.180 | 
    0
    0
    Link
    NU-MI PASA Luni, 05 August 2013 17:54 postat de NU-MI PASA

    CE VORBITI?! CINEMA? VOR INTRA BANI TURCULUI CUM INTRA SI LA BRAILA.DUPA CE IA BANII BRAILENILOR PROVENITI DIN GALATI ACUM IA SI DE LA NOI SI APOI PLEACA. SI TU PATRIOTULE ASCUNS DACA NU VIN GALATENII SA CHELTUIASCA LA VOI PE MUNCA TURCULUI ATI FI PRAF( SI ASA SUNTETI). IN REST....BRAILA CU SARACIA SI GALATIUL CU BANII LA BRAILA.

  • IP: 79.117.214.161 | 
    0
    1
    Link
    braileanul patriot Duminică, 04 August 2013 17:23 postat de braileanul patriot

    Oameni buni,daca braileni la referendumul de votare a conurbatiei vor vota cu " NU ",sa va vad pe voi galatenii care-i faceti pe braileni "brailiti",.ce o sa faceti fara terenul Brailei,unde o sa va mai dezvoltati.Am senzatia ca Braila daca se uneste cu Galatiul,va trage Galatiul in jos.Va rog sa-mi spuneti de ce tot comparati Braila cu Galatiul.Salvarea Brailei vine din directia Constantei,deci unirea cu regiunea DOBROGEI.Sa vad atunci Galatiul unde se va mai extinde.Sa dea D-zeu ca d-nii Constantinescu si Mazare sa ia si Braila la reg.DOBROGEA.Daca nu veti venii cu cerere scrisa de iertare catre braileni,sa dus cu dezvoltarea vostra moldoveni sudisti.Sa dea D-zeu asa sa se intample,si sa-i vad pe moldoveni ce vor mai spune despre braileni atunci.

  • IP: 5.13.205.245 | 
    0
    0
    Link
    simplee Duminică, 04 August 2013 10:58 postat de simplee

    Citind mesajele voastre trag o concluzie magulitoare pt mine ca si galatean: brailenii citesc Viata Libera!
    Brailenii sunt interesati de cum se misca lucrurile in Galati!
    Poate ca traversam o perioada mai dificila, avem rata somajului foarte mare, dar sunt sigura ca acest lucru se va schimba si vom da prilejul, din nou, brailenilor sa vina sa lucreze in Galati, iar asta le va spori si mai mult invidia si frustrarea.

  • IP: 5.13.214.238 | 
    0
    0
    Link
    Roxy Duminică, 04 August 2013 07:50 postat de Roxy

    va avea si cinema c-am de de toate, dar bani de cheltuit sa fie ,daca cu locurile de munca in oras se sta prost ,atunci nici bani de cheltuiala nu va fi, o sa vina doar grangurii cu masini de lux si atit.

  • IP: 5.13.141.35 | 
    0
    0
    Link
    ROMAN Sâmbătă, 03 August 2013 19:50 postat de ROMAN

    BRAVO LA CAT MAI MULTE SUPERMARKETURI IN TARA ASTA! CUMPAR DE LA EI SI PRIMESC UN BON FISCAL CARE ARATA CA 24% DIN TOTALUL FACTURII PLECA LA PENSII, INVATAMANT, SPITALE, ...LA BUGET.
    CUMPAR DE LA CHIOSCUL DIN COLT SI FAC ...PAULA MARE MAFIOTULUI DE PATRON CARE A CUMPARAT LA RANDUL LUI DINTR-UN SUPERMARKET SI O VINDE LA SUPRAPRET SI UITE ASA PROSPERA COMERTUL ILICIT IN ROMANIA

  • IP: 95.77.107.158 | 
    0
    0
    Link
    Terente Sâmbătă, 03 August 2013 16:40 postat de Terente

    Brailene patriot: parca-ti spusei sa incetezi cu rautatile la adresa galatenilor; ofensele si observatiile tale nu aduc altecva decat o crestere a ostilitatii intre noi. Ti-am aratat consideratie, facandu-mi id in memoria celei mai de rasunet "personalitati" a voastre, ce mai vrei? Ca esti aidoma acestuia, o dovedeste caracterul pe care-l ai. Nu vrei sa parasesti cloaca de unde arunci cu invective, fiindca acolo-i mediul de unde provii; acolo esti la tine acasa. Eu cred ca tu esti atins la debla, ori pensia nu-ti ajunge. In ambele cazuri exista tratament. Mergi la un proctolog sa te caute bine .Adanc!

  • IP: 79.117.214.161 | 
    1
    1
    Link
    braileanul patriot Sâmbătă, 03 August 2013 14:30 postat de braileanul patriot

    Sa dea D-zeu ca Braila sa respinga cu hotarare aceasta alianta contra naturii Braila-Galati. Sa vad ce va mai spune d-l Cristian cand galatenii o vor lua pe urmele evreilor timp de 2000 de ani.Sa dea D-zeu ca Braila sa-si faca acea Universitate Agricola de stat, si sa-i vad pe galateni cum excaladeaza haldele de zgura,precum jidanii dunele de nisip.Toti care comenteaza impotriva Brailei si a brailenilor sunt excremente comunistoide.D-zeule ajuta brailenii sa scape de ciuma comunista galateana.Sa dea D-zeu ca Galatiul sa se dezvolte ca si SODOMA si GOMORA. Sa dispara odata acest oras CRIPTOCOMUNIST si PERVERS ,Galati. Brailenii nu au vrut nimic de la nimeni, pentru ca sunt un popor deosebit( vezi d-l Bunea Stancu, unul din cei mai mari patrioti ai Brailei actuale).Brailenii au crezut,cred si vor crede in si in viitor in bunul D-zeu,in timp ce voi galatenii credeti in tot ce este ateu.Mie rusine ca Arhiepiscopia Dunarii de Jos este intr-un oras ateu si criptocomunist.Jos Galatiul ca si capitala regionala !!!!

  • IP: 79.116.105.250 | 
    0
    0
    Link
    Cristian Sâmbătă, 03 August 2013 10:48 postat de Cristian

    Pentru brailenii care mai posteaza pe aici...Intelegeti si voi odata pentru totdeauna ca Galati-ul nu s-a comparat si nu se va compara cu Brailitza voastra niciodata. Sunt orase de categorii diferite, Galati unul dintre primele 6 orase ale Romaniei indiferent de perioada istorica, iar Braila un oras din categoria a doua ca marime si importanta economica si adm-tiva. Am fost capitala regiunii Galati ce includea si Braila si toata zona pana la Ploiesti, am fost si suntem un oras cosmopolit in care nu doar moldoveni traiesc ci oameni din toate colturile tarii, iar orasul asta nu a insemnat doar combinat siderurgic...In 1938 erau peste 20 de consulate straine de ex. Asa ca stati linistiti, mall-ul vostru cu care va mandriti asa de mult nu reprezinta nimic pentru majoritatea dintre noi ( am fost in mall-uri veritabile ca AFI Palace Cotroceni, Plaza Romania etc) si se va vedea in timp ca profitabilitatea mall-lui din Galati va fi superioara celui din Braila, si in concluzie aici vor veni marii retail-eri care lipsesc inca la voi (Zara, Bershka, Pull&Bear, Motor etc). Frate, sunteti penibili in incercarea voastra sa va tot trageti de sireturi cu noi... Stati in banca voastra si comparati-va cu Buzau, Slobozia si tot baraganul vostru parlit...

  • IP: 79.117.214.161 | 
    0
    1
    Link
    braileanul patriot Sâmbătă, 03 August 2013 06:08 postat de braileanul patriot

    Am auzit ca la mall-ul din Galati se va face si o capela,ca prea se dau de*****galatenii ca la Braila este cinema 3D,iar la viitorul mall din Galati nu se face. Se vede ca voi galatenii nu stiti alt ceva decat sa va comparati cu Braila.Ei de aceea nu este bine sa se faca metropola cu Galatiul.Faceti mai moldovenilor metropola cu Tecuciul,pentru ca pe Barbosi la-ti si inglobat,de dragul ca Galatiul sa fie mai mare decat Braila.Sunteti niste meschini mai moldovenilor comunistoizi cleptomani si avari.

  • IP: 24.214.19.41 | 
    0
    0
    Link
    Mancatorul de Eugenii Sâmbătă, 03 August 2013 05:55 postat de Mancatorul de Eugenii

    Vrem MegaCinematograf la Plaja Cocuta pe langa HyperAlimentara si SpatioAprozar in piata.
    Saraci suntem de ce n-am fi si fuduli ?

  • IP: 100.42.4.42 | 
    0
    0
    Link
    marinarul Sâmbătă, 03 August 2013 00:13 postat de marinarul

    mai cocalarilor pana acum cautati cinematografele din centru orasului si acuma vreti cinema pe cojbuc,mai bine ati cauta un loc de munca nu numai distractie...... dar ce sa faci asai la romani intai papa si distractia si pe urma munca.

  • IP: 83.103.186.143 | 
    0
    0
    Link
    cir Vineri, 02 August 2013 10:47 postat de cir

    Pentru cetatean:
    Pe bestjob gasesti sujbele de "responsabil SSM" si respectiv "responsabil cu PSI SU".

  • IP: 95.76.34.85 | 
    0
    0
    Link
    cetatean Vineri, 02 August 2013 10:06 postat de cetatean

    si locuitorii care vor locuri de munca unde pot merge sa se intereseze ? la cei de la Carrefour ?

  • IP: 5.13.220.24 | 
    0
    0
    Link
    ziare de ca-ca Vineri, 02 August 2013 07:28 postat de ziare de ca-ca

    ce mare stire? a mai deschis astia la braila unu si acu e inchis ha ha il platim noi prostii de rand in pretul alimentelor dar daca nu e cap sau capul e stricat? de cand sunt eu am vazut in ziarul asta numai prostii numai aberatii scrise de niste incompetenti: mai de una zi se deschidea ceva din africa de sud ehe dar fabrici cand se deschid?... sau orasul asta e numai de comercianti?

    de unde trag concluzia ca presa latra mult si aiurea, nu pune niciodata problema bine ci o scalda dupa interesul patronului

  • IP: 5.13.197.69 | 
    0
    0
    Link
    Tudor Vineri, 02 August 2013 01:00 postat de Tudor

    Plus de asta salile de cinema chiar lipsesc orasului nu hypermarket pentru haleala si magazine cu haine. Foamea-n gat ! :)))

  • IP: 5.13.197.69 | 
    0
    0
    Link
    Tudor Vineri, 02 August 2013 00:56 postat de Tudor

    In orice oras civilizat sunt sali de cinema, ba de sine statatoare, ba in cadrul mall-urilor. Am fost la cinema in Bucuresti, unde este aer conditionat, nu se simte nici un miros si vezi un film imediat cum apare, nu trebuie sa astepti cateva luni pana apare pe net, sau ani pana ajunge la tv. Unii habar nu au ce inseamna un cinema, ei cred ca este rastaurant. La un oras plin de cocalari ce sa le ceri...
    @geo sunt curios...ce vezi tu la televizorul ala 3D? Ca nu se da nimic 3D la tv, doar daca pui tu de la laptop, dar nici pe torente nu prea sunt. Cu alte cuvinte ai dat o gramada de bani degeaba. :))))
    Cautati imagini cu "IMAX" si daca voi ziceti ca aia inseamna cocalareala, ar trebuie sa treceti pe la psihiatru, dar urgent. :))

  • IP: 5.13.147.30 | 
    0
    0
    Link
    dan Vineri, 02 August 2013 00:22 postat de dan

    toti cocalarii vor cinema , nu aveti ce manca si va trebuie cinema

  • IP: 79.116.110.223 | 
    0
    0
    Link
    D Vineri, 02 August 2013 00:09 postat de D

    Va fi facut si cinema, dar anul viitor, deocamdata se concentreaza pe hypermarket, sa fie gata pana de sarbatori, iar apoi galeria, respectiv cinema-ul. In principiu cam prin primavara va fi gata in mare cam tot.

  • IP: 78.96.40.12 | 
    0
    0
    Link
    marcela Joi, 01 August 2013 17:48 postat de marcela

    locuri de munca cand oferiti?si celor fara experienta ,k doar nu sa nascut nimeni cu o experientza in cv.....anume.de ce nu ii ajutati si pe cei ce isi cauta un loc de munca de ani de zile?veniti cu proiecte noi de supermaketuri,molluri etc.noi vrem sa muncim in primul rand ,fara bani ce face romanul se duce sa dea in cap si sa vina apoi sa va faca cumparaturi?e bun proiectu nu zic nu.dar oferiti mai multe locuri de munca ptr orice om.nu numai celor ce au pile pe undeva.VA MULTUMESC.

  • IP: 86.123.53.187 | 
    1
    0
    Link
    Gigel Frone Joi, 01 August 2013 17:45 postat de Gigel Frone

    NU VA FI CINEMA in Shopping city Galati !!! NEPI este acelasi dezvoltator pentru Shopping City Galati si pentru Promenada Mall Braila.... 1+1 =2.... nu o sa-si faca concurenta sigur, atat timp cat jumatate din parcarea Promenada Mall va fi plina cu masini de GL!!! Asa ca drum bun si fara radare, in continuare pana la Braila si retur :)

  • IP: 92.82.186.13 | 
    1
    0
    Link
    geo Joi, 01 August 2013 17:24 postat de geo

    Tudor eu am 3D acasa nu ma duc sa le miros transpiratia la toti nespalatii care merg acolo mai bine vin acasa la mine citiva prieteni prietene si urmarim cu totii un film mai facem un gratar mai bem o bere si stam comoi nu stam pe scaune la Maal ca in avion dar fiecare cu soarta lui oricum nu vedeti voi la maal ce vad eu acasa

  • IP: 92.82.186.13 | 
    0
    1
    Link
    geo Joi, 01 August 2013 17:15 postat de geo

    Cocalarii cu BMW uri care alimenteaza de 10 lei vor cinema sa mergem sa le auzim cum le ghioraie matele VAI MAMA VOASTRA calici fuduli

  • IP: 5.13.197.69 | 
    0
    1
    Link
    Tudor Joi, 01 August 2013 17:07 postat de Tudor

    @geo la posturile alea de doi lei sa te uiti tu. Eu nu prea mai dau drumul, doar asa sa mai aud niste stiri. La tv se dau numai fillme vechi si le repeta de 100 de ori. E diferenta mare intre un televizor intre 4 pereti si un cinema, mai ales unul 3D. Este mult mai frumos sa te duci cu prietenii/prietena la un cinema sa vaezi un film nou aparut decat sa stai in casa la televizor. Iar in oras lumea nu se mai ducea pentru ca nu se bagau filme noi si bune si erau conditii jalnice. Dar am inteles de la primar ca cinema Dacia va fi modernizat.
    @eu daca ion este taran ca cere cinema, tu ce esti ca ceri un rahat de firma de tzoale? Firma de cocalari !

  • IP: 92.82.186.13 | 
    0
    0
    Link
    geo Joi, 01 August 2013 16:50 postat de geo

    Multiprost mai vor cinema da nu ayeti 100 de programe tv +internet toata prostimea vrea internet da cinematografele din oras leu inchis din lipsa de spectatori mirlani

  • IP: 89.137.229.202 | 
    0
    0
    Link
    eu Joi, 01 August 2013 16:25 postat de eu

    ZARAAAAAAAAAAA
    iar tu ion, tarane, taci din gura, canta la alta masa:)

  • IP: 5.13.207.176 | 
    1
    0
    Link
    ion Joi, 01 August 2013 15:59 postat de ion

    daca nu are cinema mai bine nu il faceau

  • IP: 86.124.200.4 | 
    0
    0
    Link
    Marius Ţuca Joi, 01 August 2013 15:47 postat de Marius Ţuca

    Mulţumim pentru precizare, George, ai dreptate. În comunicatul oficial mai era şi un magazin online, pe care noi l-am eliminat din text din din raţiuni de marketing. Aşadar, cu tot cu magazinul online, sunt 122.

  • IP: 89.136.65.143 | 
    0
    0
    Link
    George Joi, 01 August 2013 15:29 postat de George

    Alo, matematica 24+69+28 = 121 nu 122

  • IP: 5.13.152.236 | 
    0
    0
    Link
    Ina Joi, 01 August 2013 15:21 postat de Ina

    Zara, Mango vrem!!!! Zara, Mango vrem!!!

  • IP: 95.77.107.158 | 
    0
    0
    Link
    terente Joi, 01 August 2013 14:19 postat de terente

    Probabil mentiunea "zona de divertisment", incearca timid sa ne comunice posibilitatea existentei si a unei sali de cinema!

  • IP: 86.34.169.90 | 
    0
    1
    Link
    Jean Paler Joi, 01 August 2013 14:14 postat de Jean Paler

    S-au grabit, daca mai aveau putintica rabdare, construiau mall-ul pe platforma Sidex, e mult mai mult loc acolo si taxele-s mult mai mici :))

  • IP: 92.86.70.241 | 
    0
    0
    Link
    Bine și trotuarele amenajate, se merge și pe jos. Joi, 01 August 2013 14:09 postat de Bine și trotuarele amenajate, se merge și pe jos.

    Orice investiție este bună, deci baftă și cât mai repede dat în folosință ''ce-o ieși'' până la urmă. Amplasarea este cam departe, dar sper să se amenajeze și trotuarele până la ''Marele-Big''.

  • IP: 213.233.88.199 | 
    0
    0
    Link
    LordONE Joi, 01 August 2013 14:06 postat de LordONE

    cinema in prima faza nu va fi (cum nu a fost nici la Braila). Dupa ce da drumul la galeria comericiala si dupa inca 1 an de la deschiderea "mall-ului" poate o sa avem si cinema.
    In concluzie tot la Braila :)

  • IP: 79.116.102.15 | 
    0
    0
    Link
    felicitari domnului primar Stan Joi, 01 August 2013 14:00 postat de felicitari domnului primar Stan

    Ai dreptate...stie cineva din viata libera daca va avea si cinema?????

  • IP: 5.13.204.186 | 
    0
    0
    Link
    shakalul Joi, 01 August 2013 13:25 postat de shakalul

    Cinema, cinema, cinema... va fi?! Sau tot la Braila vom merge...?