X

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, îti exprimi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe detalii....

 13:33 Vineri, 18 Aprilie 2014

Lista celor 588 de parlamentari români în mandatul 2012-2016

Autor:   Marius Chiriliuc
Publicat Miercuri, 12 Decembrie 2012 16:00
Voteaza!
(1 vot)


Iată care sunt cei 588 de senatori şi deputaţi care vor activa noul parlament al României, în perioada 2012-2016:

Biroul Electoral Central a publicat lista mandatelor de senatori atribuite pe judeţe:

ALBA:

Atanasiu Teodor - USL (PNL)
Pereş Alexandru - ARD (PDL)

ARAD:

Ungureanu Mihai Răzvan - ARD (FC)
Cristina Ioan - USL (PNL)
Igaş Traian Constantin - ARD (PDL)

ARGEŞ:

Popa Ion - USL (PNL)
Valeca Şerban Constantin - USL (PSD)
Cristache Iulian - PPDD
Tămagă Constantin - USL (PSD)
Zisu Ionuţ Elie - USL (PNL)

BACĂU:

Luchian Dragoş - USL (PNL)
Nistor Vasile - USL (PC)
Tătaru Dan - USL (PSD)
Drăghici Damian - USL (UNPR)
Bujor Dumitru Marcel - PPDD

BIHOR:

Biro Rozalia Ibolya - UDMR
Bodea Cristian Petru - USL (PNL)
Boeriu Valeriu Victor - USL (PNL)
Ghilea Găvrilă - ARD (PDL)
Bodog Dorin Mircea - USL (PNL)

BISTRIŢA NĂSĂUD:

Dobra Dorin Mircea - USL (PNL)
Florian Daniel Cristian - ARD (PDL)
Deneş Ioan - USL (PNL)

BOTOŞANI:

Federovici Doina Elena - USL (PSD)
Mihăilescu Petru Şerban - USL (UNPR)
Popescu Corneliu - PPDD
Grigoraş Viorel - USL (PNL)

BRAŞOV:

Grapă Sebastian - USL (PNL)
Coste Marius - PPDD
Chiriac Viorel - USL (PSD)
Popa Nicolae Vlad - ARD (PDL)
Ghişe Ioan - USL (PNL)
Neculoiu Marius - USL (PNL)

BRĂILA:

Rotaru Ion - USL (PSD)
Boboc Cătălin - USL (PNL)
Mihai Cristian Dănuţ - PPDD

BUZĂU:

Teodorovici Eugen Orlando - USL (PSD)
Tudor Doina Anca - USL (PNL)
Mocanu Victor - USL (PSD)
Popa Constantin - PPDD

CARAŞ-SEVERIN:

Duruţ Aurel - USL (PSD)
Secăşean Iosif - USL (PNL)
Purec Ion Simeon - PPDD

CĂLĂRAŞI:

Tomoiagă Ştefan Liviu - USL (PNL)
Dumitrescu Iulian - USL (PNL)

CLUJ:

Tişe Alin Păunel - ARD (PDL)
Lazslo Attila - UDMR
Nicoară Marius Petre - USL (PNL)
Cordoş Alexandru - USL (PSD)

CONSTANŢA:

Haşotti Puiu - USL (PNL)
Moga Nicolae - USL (PSD)
Vasiliev Marian - PPDD
Mazăre Alexandru - USL (PSD)
Chiru Gigi Christian - ARD (PDL)
Banias Mircea Marius - USL (PC)

COVASNA:

Klarik Laszlo Attila - UDMR
Obreja Marius Lucian - USL (PNL)
Olosz Gergely - UDMR

DÂMBOVIŢA:

Badea Leonardo - USL (PSD)
Roşca Stănescu Sorin Ştefan - USL (PNL)
Calcan Valentin Gigel - USL (PSD)
Isăilă Marius Ovidiu - ARD (PDL)

DOLJ:

Anghel Cristiana Irina - USL (PC)
Dincă Marinică - ARD (PDL)
Solomon Antonie - PPDD
Fifor Mihai Viorel - USL (PSD)
Voinea Florea - USL (PSD)
Oprea Mario Ovidiu - USL (PNL)
Geoană Mircea Dan - USL (PSD)

GALAŢI:

Marin Nicolae - PPDD
Butunoi Ionel Daniel - USL (PSD)
Saghian Gheorghe - USL (PSD)
Ichim Paul - USL (PNL)
Durbacă Eugen - USL (PC)

GIURGIU:

Bădălău Niculae - USL (PSD)
Iliescu Lucian - USL (PNL)

GORJ:

Popescu Dumitru Dian - USL (PNL)
Barbu Tudor - PPDD
Greblă Toni - USL (PSD)

HARGHITA:

Tanczos Barna - UDMR
Verestoy Attila - UDMR

HUNEDOARA:

Nicula Vasile Cosmin - USL (PSD)
Vochiţoiu Haralmabie - PPDD
Păran Dorin - USL (PNL)
Câmpeanu Mariana - USL (PNL)

IALOMIŢA:

Pavel Marian - USL (PSD)
Stoica Ştefan - PPDD
Toma Ion - USL (UNPR)

IAŞI:

Vosganian Varujan - USL (PNL)
Agrigoroaei Ionel - PPDD
Lazăr Sorin Constantin - USL (PSD)
Constantinescu Florin - USL (PSD)
Popa Mihaela - USL (PNL)
Burlea Marin - USL (PNL)
Oprea Dumitru - ARD (PDL)

ILFOV:

Firea Gabriela - USL (PSD)
Nasta Nicolae - USL (PNL)

MARAMUREŞ:

Paşca Liviu Titus - USL (PNL)
Rogojan Mihai Ciprian - ARD (PDL)
Bota Marius Sorin Ovidiu - USL (PSD)
Pop Liviu Marian - USL (PSD)

MEHEDINŢI:

Nicolae Şerban - USL (PSD)
Bălu Marius - ARD (PDL)
Chiuariu Tudor Alexandru - USL (PNL)

MUREŞ:

Paşcan Emil Marius - ARD (PDL)
Marko Bela - UDMR
Mora Akos Daniel - USL (PNL)
Frăţean Petru Alexandru - USL (PSD)

NEAMŢ:

Tapu Nazare Eugen - USL (PNL)
Cadâr Leonard - ARD (PDL)
Chelaru Ioan - USL (PSD)
Bumbu Octavian Liviu - USL (UNPR)

OLT:

Vîlcov Darius Bogdan - USL (PSD)
Păunescu Teiu - PPDD
Niţă Mihai - USL (PC)
Şova Dan Coman - USL (PSD)

PRAHOVA:

Severin Georgică - USL (PSD)
Savu Daniel - USL (PSD)
Ioniţă Dan Aurel - PPDD
Luchian Ion - USL (PNL)
Oprea Ştefan Radu - USL (PSD)
Mitu Augustin Constantin - USL (PSD)
Bolosevici Andrei Liviu - ARD (PDL)

SATU MARE:

Marian Valer - USL (PSD)
Pataki Csaba - UDMR

SĂLAJ:

Vegh Alexandru - UDMR
Pop Gheorghe - USL (PSD)

SIBIU:

Ariton Ion - ARD (PDL)
Ilieşiu Sorin - USL (PNL)
Arcaş Viorel - USL (PSD)
Neagu Nicolae - USL (PNL)

SUCEAVA:

Miron Vasilica Steliana - PPDD
Bereanu Neculai - USL (PSD)
Flutur Gheorghe - ARD (PDL)
Donţu Ovidiu Liviu - USL (PSD)
Mihai Neagu - USL (PC)

TELEORMAN:

Mohanu Nicolae - USL (PSD)
Dumitrescu Florinel - PPDD
Antonescu George Crin Laurenţiu - USL (PNL)
Stuparu Timotei - USL (PSD)

TIMIŞ:

Ardeleanu Benoni - USL (PNL)
Ehegartner Petru - USL (PNL)
Suciu Matei - USL (PSD)
Blaga Vasile - ARD (PDL)
Iovescu Ioan - PPDD
Sîrbu Ilie - USL (PSD)

TULCEA:

Motoc Octavian - USL (PNL)
Belacurencu Trifon - USL (PSD)

VASLUI:

Silistru Doina - USL (PSD)
Creţu Gabriela - USL (PSD)
Marian Dan Mihai - ARD (PDL)
Tătaru Nelu - USL (PNL)

VÂLCEA:

Butnaru Florinel - PPDD
Coca Laurenţiu Florian - USL (PSD)
Niţiu Remus Daniel - USL (PNL)
Cotescu Marin Adrănel - USL (PNL)

VRANCEA:

Filip Petre - USL (PSD)
Dumitrescu Cristian Sorin - USL (PSD)

BUCUREŞTI:

Corlăţean Titus -USL (PSD)
Popescu Tăriceanu Călin Constantin Anton - USL (PNL)
Oprea Gabriel - USL (UNPR)
Pelican Dumitru - USL (PC)
Boagiu Anca Daniela - ARD (PDL)
Barbu Daniel Constantin - USL (PNL)
Rădulescu Cristian - ARD (PDL)
Andronescu Ecaterina - USL (PSD)
Ciorbea Victor - USL (PNL)
Voiculescu Dan - USL (PC)
Croitoru Cătălin - USL (PSD)
Popa Florian - USL (PSD)
Dobriţoiu Corneliu - USL (PNL)
Jipa Florina Ruxandra - PPDD
Todiraşcu Valeriu - ARD (PNŢCD)
Mutu Gabriel - USL (PSD)

DIASPORA:

Badea Viorel Riceard - ARD (PDL)
Anghel Adrian - USL (PSD)

Lista mandatelor de deputaţi atribuite pe judeţe:

ALBA:

Potor Călin - USL (PNL)
Negruţ Clement - ARD (PDL)
Simedru Dan-Coriolan USL (PNL)
Dîrzu Ioan - USL (PSD)

ARAD:

Măduţa Flavius Luigi - USL (PSD)
Boghicevici Claudia ARD (PDL)
Calimente Mihăiţă - USL (PNL)
Pistru Popa Eusebiu Manea - ARD (PDL)
Căprar Dorel Gheorghe - USL (PSD)

ARGEŞ:

Marin Gheorghe - USL (PSD)
Drăghici Mircea Gheorghe - USL (PSD)
Bucura Oprescu Simona - USL (PSD)
Nicolescu Theodor Cătălin - USL (PNL)
Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae - USL (PSD)
Vasilică Radu Costin - USL (PSD)
Constantin Daniel USL (PC)
Gerea Andrei Dominic - USL (PNL)
Rădulescu Cătălin Marian - USL (PSD)
Teodorescu Cătălin Florin - ARD (PDL)

BACĂU:

Marcu Nicu - USL (PNL)
Necula Cosmin - USL (PNL)
Ciubotaru Lucian Manuel - USL (PNL)
Şova Lucian - USL (PSD)
Marcu Viorica - USL (PNL)
Vreme Valerian - ARD (PDL)
Avram Constantin - USL (PC)
Palăr Ionel - USL (PNL)
Iancu Iulian - USL (PSD)
Viorel Hrebenciuc - USL (PSD)
Vlase Petru Gabriel - USL (PSD)

BIHOR:

Cseke Attilla Zoltan – UDMR
Szabo Odon – UDMR
Varga Lucia Ana - USL (PNL)
Costin Gheorghe - USL (PNL)
Laza Matiuţa Liviu - ARD (PDL)
Bogdan Gheorghe Ionuţ - USL (PDL)
Roman Ioan Sorin - USL (PSD)
Drăghici Sonia Maria - USL (PSD)
Cupşa Ioan - USL (PNL)
Cherecheş Florica - USL (PNL)

BISTRIŢA:

Pană Adriana Doina - USL (PSD)
Suciu Vasile Daniel - USL (PSD)
Oltean Ioan - ARD (PDL)
Dolha Nechita Stelian - USL (PNL)

BOTOŞANI:

Cireadă Dumitru Vasile - USL (PNL)
Dolineaschi Andrei - USL (PSD)
Anuşca Roxana Florentina - USL (PNL)
Şoptică Costel - USL (PNL)
Roman Cristian Constantin - ARD (FC)
Baltă Mihai - USL (PSD)
Ciofu Tamara Dorina - USL (PSD)

BRĂILA:

Petrea Dorin Silviu - USL (UNPR)
Varga Vasile - USL (PNL)
Nazare Alexandru - ARD (PDL)
Dragomir Viorel Marian - USL (PSD)
Tudose Mihai - USL (PSD)
Rizea Cristian - USL (PSD)

BRAŞOV:

Zamfir Daniel Cătălin - USL (PNL)
Ochi Ion - USL (PSD)
Donţu Mihai Aurel - USL (PNL)
Niţă Constantin - USL (PSD)
Niţă Emil - USL (PSD)
Andronache Gabriel - ARD (PDL)
Adam Ioan - USL (PSD)
Diniţă Ion - USL (PC)
Petre Roman - USL (PNL)
Ialomiţianu Gheorghe - ARD (PDL)

BUZĂU:

Scutaru Adrian George - USL (PNL)
Mocanu Adrian - USL (PSD)
Holban Titi - USL (PNL)
Cocei Erland - USL (PNL)
Ghiveciu Marian - USL (PSD)
Nicolicea Eugen - USL (UNPR)
Preda Cezar Florian - ARD (PDL)
Ciolacu Ion Marcel - USL (PSD)

CĂLĂRAŞI:

Florea Daniel - USL (PSD)
Iliuţă Vasile - ARD (PDL)
Steriu Valeriu Andrei - USL (UNPR)
Motreanu Dan Ştefan - USL (PNL)
Nicuale Aurel - USL (PNL)
Surdu Raluca - USL (PNL)

CARAŞ-SEVERIN:

Benga Ioan - USL (PSD)
Tabugan Ion - USL (UNPR)
Rusu Valentin - USL (PNL)
Schelean Valeria Diana - ARD (PDL)
Tocuţ Dan Laurenţiu - USL (PNL)
Mocioalcă Ion - USL (PSD)

CLUJ:

Oros Nechita Adrian - USL (PNL)
Cătăniciu Steluţa Gustica - USL (PNL)
Cristea Aurelia - USL (PSD)
Gurzău Adrian - ARD (PDL)
Zlati Radu - USL (PNL)
Itu Cornel - USL (PSD)
Irimie Vicenţiu Mircea - ARD (PDL)
Uioreanu Elena Ramona - USL (PNL)

CONSTANŢA:

Dragomir Gheorghe - USL (PNL)
Lupu Mihai - USL (PNL)
Dumitrache Iuliana Cristian - USL (PSD)
Babuş Radu - USL (PSD)
Manea Victor Gheorghe - USL (PNL)
Martin Eduard Stelian - USL (PSD)
Dobre Mircea Tituş – USL (PSD)
Mitrea Manuela - USL (PSD)
Cernea Remus Florinel - USL (PSD)
Culeţu Dănuţ - ARD (FC)
Voicu Mădălin Ştefan - USL (PSD)
Gheorghe Florin - ARD (PDL)

COVASNA:

Marko Attila Gabor - UDMR
Marton Arpad Francisc - UDMR
Fejer Laszlo-Odon - UDMR
Grama Horia - USL (PSD)

DÂMBOVIŢA:

Horga Vasile - USL (PNL)
Rovana Plumb - USL (PSD)
Stan Ion - USL (PSD)
Pârgaru Ion - USL (PNL)
Popescu Aurelian Florin - ARD (PDL)
Stanciu Zisu - USL (PSD)
Dumitru Georgică - USL (PC)
Săvoiu Ionuţ Cristian - USL (PSD)
Moldovan Carmen Ileana – USL (PSD)
Valdu Iulian - ARD (PDL)

DOLJ:

Neţoiu Gheorghe - PPDD
Enea Constantin - Cosmin - USL (PNL)
Dascălu Constantin - ARD (PDL)
Vasilescu Nicolae - USL (PSD)
Stroe Ionuţ Marian - USL (PNL)
Gust-Băloşin Florentin - USL (PSD)
Petrescu Petre - USL (PSD)
Manda Iulian-Claudiu - USL (PSD)
Voicu Mihai-Alexandru - USL (PNL)
Iane Daniel - USL (PNL)
Stoica Ştefan-Bucur - ARD (PDL)
Zgonea Valeriu-Ştefan - USL (PSD)
Călin Ion - USL (PSD)

GALAŢI:

Dobre Victor-Paul - USL (PNL)
Toader Mircea-Nicu - ARD (PDL)
Chirvăsuţă Laurenţiu - USL (UNPR)
Scarlat George - USL (PNL)
Chebac Eugen - PPDD
Ştefan Viorel - USL (PSD)
Nica Dan - USL (PSD)
Pâslaru Florin-Costin - USL (PSD)
Roşca Lucreţia - USL (PSD)
Ciucă Liviu-Bogdan - USL (PC)
Nechita Aurel - USL (PSD)

GIURGIU:

Nicolae Florian - USL (PSD)
Anton Marin - USL (PNL)
Teodorescu Ioan-Viorel - USL (PNL)
Ciobanu Liliana - PPDD
Chiţoiu Daniel - USL (PNL)

GORJ:

Cupă Ion - ARD (PDL)
Rotaru Răzvan - PPDD
Weber Mihai - USL (PSD)
Iriza Scarlat - USL (PSD)
Khraibani Camelia - USL (PSD)
Popeangă Vasile - USL (PSD)
Mocioi Niculina - PPDD
Ponta Victor-Viorel - USL (PSD)

HARGHITA:

Korodi Attila – UDMR
Kelemen Hunor – UDMR
Antal Istvan – UDMR
Moldovan Iosif – UDMR
Duşa Mircea - USL (PSD)

HUNEDOARA:

Nistor Laurenţiu - USL (PSD)
Intotero Natalia-Elena - USL (PSD)
Ruşanu Dan-Radu - USL (PNL)
Resmeriţă Cornel-Cristian - USL (PSD)
Iacob-Ridzi Monica-Maria - PPDD
Muntean Mircia - ARD (PDL)
Ţîmpău Radu-Bogdan - USL (PNL)
Hărău Eleonora-Carmen - USL (PNL)

IALOMIŢA:

Pocora Cristiana-Ancuţa - USL (PNL)
Caloianu Mario-Ernest - PPDD
Neacşu Marian - USL (PSD)
Găină Mihăiţă - USL (PSD)
Gheorghe Tinel - ARD (PDL)
Ionescu Aurelian - USL (PC)

IAŞI:

Cozmanciuc Corneliu-Mugurel - USL (PNL)
Fenechiu Relu - USL (PNL)
Adăscăliţei Constantin - USL (PSD)
Movilă Petru - ARD (PDL)
Mocanu Vasile - USL (PSD)
Răţoi Neculai - USL (PSD)
Stanciu Anghel - USL (PSD)
Alexe Costel - USL (PNL)
Emacu Gheorghe - USL (UNPR)
Bogdănici Camelia-Margareta - ARD (PDL)
Oajdea Vasile-Daniel - PPDD
Nichita Cristina - USL (PSD)
Iacoban Sorin-Avram - USL (PSD)
Crăciunescu Grigore - USL (PNL)
Doboş Anton - USL (PNL)
Blăjuţ Viorel-Ionel - PPDD

ILFOV:

Stroe Radu - USL (PNL)
Peia Ninel - USL (PSD)
Thuma Hubert Petru Ştefan - USL (PNL)
Burlacu Ştefan - PPDD
Hellvig Eduard-Raul - USL (PNL)

MARAMUREŞ:

Bonis Istvan – UDMR
Dolha Mircea - USL (PNL)
Tătaru Florin-Cristian - USL (PSD)
Matei Călin-Vasile-Andrei - USL (PSD)
Man Mircea - ARD (PDL)
Şimon Gheorghe - USL (PSD)
Fonta Nuţu - PPDD
Negruţ Cornelia - USL (PC)
Berci Vasile - USL (PNL)

MEHEDINŢI:

Stănişoară Mihai - ARD (PDL)
Traicu Rodin - USL (PSD)
Daea Petre - USL (PSD)
Palaşcă Viorel - USL (PNL)
Manolache Marius - USL (PSD)

MUREŞ:

Kerekes Karoly – UDMR
Buicu Corneliu-Florin - USL (PSD)
Kelemen Attila-Bela-Laszlo – UDMR
Urcan Ionaş-Florin - ARD (PDL)
Borbely Laszlo – UDMR
Sefer Cristian-Gheorghe - PPDD
Chirteş Ioan-Cristian - USL (PNL)
Gliga Vasile-Ghiorghe - USL (PSD)

NEAMŢ:

Drăguşanu Vasile-Cătălin - USL (PC)
Marcoci Vlad - USL (PSD)
Stoica Mihaela - ARD (PDL)
Harbuz Liviu - USL (PSD)
Moisii Constantin - PPDD
Udrea Elena-Gabriela - ARD (PDL)
Munteanu Ioan - USL (PSD)
Ursărescu Dorinel - USL (PNL)
Arsene Ionel - USL (PSD)
Enache Marian - USL (UNPR)

OLT:

Moţ Constantin-Stelian-Emil - USL (PSD)
Bărbulescu Daniel-Ionuţ - USL (PSD)
Iordache Florin - USL (PSD)
Delureanu Virgil - USL (PSD)
Niculescu Dumitru - PPDD
Ciocan Dan - USL (PSD)
Ştirbu Gigel-Sorinel - USL (PNL)
Stănescu Alexandru - USL (PSD)
Adam Luminiţa-Pachel - PPDD

PRAHOVA:

Roşca Mircea - USL (PNL)
Guran Virgil - USL (PNL)
Gavrilescu Graţiela-Leocadia - USL (PNL)
Ghiţă Sebastian-Aurelian - USL (PSD)
Teju Sorin - USL (PNL)
Gunia Dragoş-Ionel - ARD (PDL)
Tănase Răzvan-Ionuţ - PPDD
Nicolae Alexandri - USL (PNL)
Cosma Vlad-Alexandru - USL (PSD)
Ionescu George - ARD (PDL)
Anghel Gabriela-Lola - PPDD
Eparu Ion - USL (PSD)
Dumbravă Vanu Paul - USL (PNL)
Anastase Roberta-Alma - ARD (PDL)
Sava Andrei-Valentin - USL (PSD)

SATU MARE:

Paul Maria-Andreea - ARD (PDL)
Silaghi Ovidiu-Ioan - USL (PNL)
Petric Octavian - USL (PSD)
Erdei-Doloczki Istvan – UDMR
Kereskényi Gabor – UDMR

SĂLAJ:

Bode Lucian-Nicolae - ARD (PDL)
Seres Denes – UDMR
Nosa Iuliu - USL (PSD)
Taloş Gheorghe-Mirel - USL (PNL)

SIBIU:

Tămâian Ioan - USL (PNL)
Turcan Raluca - ARD (PDL)
Roman Gheorghe - USL (PSD)
Puşcaş Iacob - PPDD
Axente Ioan - USL (PSD)
Frăticiu Gheorghe - USL (PSD)
Cazan Mircea-Vasile - USL (PNL)

SUCEAVA:

Băişanu Ştefan-Alexandru - USL (PNL)
Ardeleanu Sanda-Maria - ARD (PDL)
Bălan Ioan - ARD (PDL)
Mîrza Gavril - USL (PSD)
Uricec Eugen-Constantin - USL (PSD)
Stan Ioan - USL (PSD)
Galan Constantin - USL (PNL)
Iane Ovidiu-Cristian - USL (PSD)
Bejinariu Eugen - USL (PSD)
Pardău Dumitru - USL (PNL)
Cioată Cezar - PPDD
Surugiu Iulian-Radu - USL (PNL)

TELEORMAN:

Ştefănescu Elena Cătălina - USL (PSD)
Simionescu Adrian Constantin - USL (PSD)
Dragnea Nicolae-Liviu - USL (PSD)
Bucur Constantin-Alin - PPDD
Boboc Valentin Gabriel - USL (PSD)
Militaru Lucian - ARD (PDL)
Calotă Florică Ică - USL (PNL)
Almăjanu Marin - USL (PNL)

TIMIŞ:

Sămărtinean Cornel-Mircea - ARD (PDL)
Cristian Horia - USL (PNL)
Molnar Zsolt (UDMR)
Grindeanu Sorin Mihai - USL (PSD)
Grapini Maria - USL (PC)
Răducanu Ion - USL (UNPR)
Popoviciu Alin-Augustin-Florin - ARD (PDL)
Tiuch Cătălin - USL (PSD)
Stragea Sorin Constantin - USL (PSD)
Diaconu Adrian-Nicolae - PPDD
Andea Petreu - USL (PSD)
Covaci Dorel - USL (PSD)
Ciobanu Gheorghe - USL (PSD)

TULCEA:

Gudu Vasile - ARD (PDL)
Zaharcu Neviser - USL (PSD)
Avram Marian - USL (PSD)
Codirlă Liviu - PPDD
Popa Octavian Marius - USL (PNL)
Bălan Ion - USL (PSD)

VASLUI:

Cristea Victor - USL (PSD)
Bordeianu Dan - USL (PNL)
Ciurariu Florin - USL (PNL)
Solomon Adrian - USL (PSD)
Ciuhodariu Tudor - PPDD
Birchall Ana - USL (PSD)
Dima Toader - USL (PSD)
Vizitiu Sergiu-Constantin - ARD (PDL)
Stativă Irinel-Ioan - USL (PSD)

VÂLCEA:

Dobrinescu Traian - USL (PNL)
Rădulescu Romeo - ARD (PDL)
Rădulescu Constantin - USL (PSD)
Mazilu Constantin - USL (UNPR)
Bleotu Vasile - USL (PSD)
Marian Ion Cristinel - PPDD
Buican Cristian - USL (PNL)
Vlădoiu Aurel - USL (PSD)

VRANCEA:

Nica Nicolae-Ciprian - USL (PSD)
Tîlvăr Angel - USL (PSD)
Săpunaru Nini - USL (PNL)
Mitrea Miron-Tudor - USL (PSD)
Tigăeru Roşca Laurenţiu - USL (PNL)
Murgu Neagu - PPDD
Secară Florin Mihail - ARD (PDL)
Roman Victor - USL (PSD)

BUCUREŞTI:

Nistor Gheorghe Vlad - USL (PNL)
Tuşa Adriana Diana - USL (PNL)
Ludovic Orban - USL (PNL)
Canacheu Costică - ARD (PDL)
Tudorache Daniel - USL (PSD)
Popescu Dumitru Iulian - USL (UNPR)
Nassar Rodica - USL (PSD)
Mihăilă Ion - ARD (PNŢCD)
Tudorie Violeta - USL (PSD)
Bot Octavian - USL (PNL)
Popescu Dan Cristian - ARD (FC)
Budurescu Daniel Stamate - USL (PNL)
Theodor Paleologu - ARD (PDL)
Alexe Florin Alexandru - USL (PNL)
Nicolăescu Gheorghe Eugen - USL (PNL)
Ispir Raluca Cristina - USL (PNL)
Vulpescu Ioan - USL (PSD)
Podaşcă Gabriela Maria - USL (PSD)
Petrache Adrian Alin - USL (PSD)
Tănăsescu Claudiu Andrei - USL (PC)
Diaconu Mihai Bogdan - USL (PSD)
Bănicioiu Nicolae - USL (PSD)
Giurescu Dinu - USL (PC)
Chiriţă Dumitru - USL (PSD)
Pop Georgian - USL (PSD)
Gorghiu Alina Ştefania - USL (PNL)
Niculescu Mizil Ştefănescu Tohme - USL (PSD)
Geantă Florian Daniel - ARD (PDL)
Sturzu Mihai Răzvan - USL (PSD)
George Becali - USL (PNL)
Udrişte Gheorghe - ARD (PDL)
Mironescu Răzvan Horia - USL (PNL)
Florea Damian - USL (PC)
Mihăilescu Bogdan Ion - USL (PSD)

DIASPORA:

Tomac Eugen - ARD (PDL)
Lubanovici Mircea - ARD (PDL)
Raeţchi Ovidiu Alexandru - USL (PC)
Mihai Aurelian - PPDD

Reprezentanţii Minorităţilor Naţionale:

Ganţ Ovidiu Victor – Forumul Democrat al Germanilor din România
Mircovici Niculae – Uniunea Bulgară din Banat
Merka Adrian Miroslav – Uniunea Democratică a Slovacilor şi Cehilor
Longher Ghervazen – Uniunea Polonezilor din România
Ghera Giureci Slobodan – Uniunea Croaţilor
Gvozdenovici Slavomir – Uniunea Sârbilor
Ignat Miron – Comunitatea Ruşilor Lipoveni
Amet Varol – Uniunea Democrată a Turco-Tătarilor
Păun Nicolae – Asociaţia Partida Romilor „Pro-Europa”
Marocico Ion – Uniunea Ucrainenilor
Stancu Ionel – Asociaţia Macedonenilor
Manolescu Oana – Asociaţia Liga Albanezilor
Zisopol Dragoş Gabriel – Uniunea Elenă
Ibram Iusein – Uniunea Democrată Turcă
Firczak Gheorghe – Uniunea Culturală a Rutenilor

3998 afisari  |  Ultima actualizare Miercuri, 12 Decembrie 2012 15:16

1 comentariu

  • 0
    0
    Link
    CRISTIAN Miercuri, 19 Decembrie 2012 08:43 postat de CRISTIAN

    rusine sa le fie celor alesi chiar daca ia-m votat,nu se poate asa ceva dupa alegeri astia asi fac de cap au inceput sa ne opreasca apa calda la oameni in loc sa avem un trai mai bun incepem sa o luam la vale sa stiti domnule Ciuca si Durbaca ati venit in carter sa cereti votu noi vilam dat si acuma ne raspltiti acum acestia de la apaterm nea luat apa calda si suntem cetateni care am platit intretinerea sutem la zi cu ea pentru ce trebuie sa suferim pentru ei acestia care au datorii ne rad in fata ca ei au centrale pe gaz si au apa calda si caldura,nu vse poate asa ceva pe vremea asta sa nu fie apa calda si caldura si mai vin si sarbatorile sa va fie rusine si sper sa nu mai veniti in carter sa ne cereti altceva ca o sa fiti huiduiti din partea locatarilor din tiglina 3 blocurile F6,A18,C9,E1,E2,E3,H,B14,EXACT BLOCURILE DE LA SECTIA DE VOTARE 105 UNDE ATI IESIT CEI MAI TARI DIN USL.

Adauga comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.
Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare şi pot angaja răspunderea civilă şi/sau penală a autorului acestora.

Câmpurile marcate cu (*) sunt obligatorii!

Atenţie! Nu postaţi acelaşi mesaj de mai multe ori. Comentariul va fi afişat la câteva minute după postare. Vă rugăm să aşteptaţi!

sus

Editorial

hartapoliticagalati

Pe repede-napoi

Caricatura zilei

Caricatura 11 aprilie 2014

NEC PLUS ULTRA

Top afişări pe 30 de zile

Viata Libera Galati - Cotidian independent - Stiri Noutati Informatii Media Galati

Viata Libera Galati - Cotidian independent - Stiri Noutati Informatii Media Galati

Viaţa liberă Galaţi © Toate drepturile rezervate

    PageRank