FCM Dunărea a câştigat la Constanța! Victorie uriașă contra Farului

Echipa gălățeană din liga secundă FCM Dunărea a câștigat miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-0, partida cu Farul Constanţa, din cadrul etapei a 25-a, penultima din sezonul regulat. Ambele goluri au fost marcate de către Neagu, în minutele 23 şi 80, al doilea din penalti. Bumbac, de la Farul, a fost eliminat în minutul 80, la faza penaltiului.

FCM Dunărea se afla înaintea acestui meci pe ultimul loc într-un clasament provizoriu al zonei locurilor 7-12, alcătuit pe baza punctelor cu care se va intra în play-out, cu 6 puncte, iar Farul era o poziţie mai sus, cu 9 puncte. Astfel, echipa gălăţeană avea nevoie acută să câştige meciul de la Constanţa, pentru a nu se mări la şase puncte distanţa faţă de Farul şi a mai putea spera la evitarea retrogradării.

Antrenorul Costel Enache a început meciul cu următorul "11": Costea - L. Radu (cpt.), Bg. Panait, I. Ursu, Sorin Cucu - Gohoreanu, Sfrijan, Asanache, C. Neagu - Bîtfoi, M. Matei. Au mai jucat Cenk, Vraciu şi Drăgan.

Citit 1855 ori Ultima modificare Joi, 10 Aprilie 2014 10:22