FOTBAL/ OŢELUL îl va amenda pe Serkan Ciftci iar antrenorul Weiss e aproape de demitere

Înfrângerea lamentabilă din partida de la Craiova, scor 1-0, suferită în condiţiile în care timp de aproape o repriză s-a jucat în superioritate numerică, nu va rămâne fără urmări în interiorul echipei.

Deocamdată, cert este că austriacul de origine turcă Serkan Citfci va plăti pentru gestul incalificabil din minutul 90, când i-a dat un şut în fund lui Brandan şi a fost eliminat.

Atacantul va fi amendat conform Regulamentului de Ordine Interioară al clubului, care prevede sancţiuni drastice pentru jucătorii care sunt eliminaţi din vina lor exclusivă.

De asemenea, surse din anturajul echipei susțin că poziția lui Michael Weiss în postul de antrenor principal este foarte șubredă, cei din conducere dorind schimbarea acestuia, total nemulțumiți de jocul și bilanțul Oțelului din primele etape.

CITEŞTE ŞI: Adversar din oraşul vecin pentru Oţelul, va fi derbiul “Dunării de Jos” în Cupa României

Citit 2197 ori Ultima modificare Miercuri, 17 Septembrie 2014 07:02