OȚELUL, ”topit” în deplasare de o nouă eliminare

FC Oțelul a fost învins, astăzi, 18 octombrie, în deplasare, scorul 3-0 (2-0) de echipa FC Viitorul, în meciul din etapa a 11-a a Ligii I, partidă în care formația gălățeană a jucat în inferioritate numerică din minutul 32.

Golurile au fost marcate de Mitrea '33 (penalti) şi Bonilla '45+1, '70.

În minutul 32, la scorul 0-0, soarta partidei a fost pecetluită de arbitrul Sebastian Colțescu, prin cartonașul galben (al doilea) acordat cu prea multă ușurință lui Stelian Cucu, la o acțiune asupra lui Mitrea și avertizarea lui Jula. La aceeași fază, arbitrul Coțescu a dictat gazdelor eronat un penalti, care a dus la deschiderea scorului.

1-0: Mitrea transformă un penalti.

2-0: Bonilla înscrie cu capul din 6 metri.

3-0: Acelaşi Bonilla stabileşte scorul final cu un şut din 9 metri.

Oţelul Galaţi: Hotoboc - Karlik, Miron, Sipovici, Popescu - Brigido (Grădinaru '54), Cucu, Cojoc (Murgoci '46), Cernat, Popa - Jula (Zaharia '63). Antrenor: Tibor Selymes.

FC Viitorul: Buzbuchi - Manea, Mamele, Ţîru, Mitrea - Andelkovici (Şeroni '69), Daminuţă (Nikolov '51), Mitriţă, Fl. Tănase (Neacşa '55), Benzar - Bonilla. Manager tehnic: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Cucu '19, '32, Cojoc '24, Jula '32, Brigido '51, Murgoci '58 / Benzar '16, Ţîru '27, Fl. Tănase '43, Daminuţă '48, Nikolov '68, Neacşa '81

Cartonaş roşu: Cucu '32

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) - Mircea Grigoriu, Bogdan Velicu (asistenţi) - Iulian Călin (rezervă)

În 11 etape, Oțelul a adunat nu mai puțin de 10 eliminări.

Citit 1934 ori Ultima modificare Duminică, 19 Octombrie 2014 11:37