Ce joc, CE VICTORIE! Simona Halep nu i-a dat nicio şansă Serenei Williams

La Turneul Campioanelor de la Singapore, Simona Halep a obţinut o victorie de senzaţie în faţa numărului 1 în clasamentul mondial, americanca Serena Williams. Simona a jucat aproape de perfecţiune, iar scorul spune totul despre maniera în care s-a impus românca: 6-0, 6-2. În doar o oră şi 5 minute! Serena Williams nu mai pierduse un set la zero de mai bine de un an!

„A fost visul meu să înving una din surorile Williams, nu pot să spun în cuvinte ce simt. Sunt fericită. Serena nu a fost in cea mai buna zi a ei, am reuşit să-mi văd de jocul meu, am luat mingea devreme, am deschis terenul, am servit foarte bine şi sunt foarte fericită”, a declarat Simona Halep imediat după terminarea partidei.

Cum şi în prima partidă din „grupa roşie” Simona Halep s-a impus, victorie în două seturi cu Eugenie Bouchard, românca şi-a asigurat calificarea în semifinale înaintea ultimul meci din grupă, cel cu Ana Ivanovici.

Citit 1147 ori Ultima modificare Miercuri, 22 Octombrie 2014 12:37