SPRINT spre PROMOVARE / Handbaliștii de la CSU au ajuns la A OPTA VICTORIE consecutivă

Echipa masculină de handbal CSU Galați a întâlnit, miercuri seară, în deplasare, formația HC Teleorman Alexandria, în cadrul etapei a 10-a din liga secundă, pe care a învins-o cu scorul 28-22. Doar prima repriză a fost oarecum echilibrată, echipa gălăţeană intrând la pauză cu un avantaj de două goluri, scor 14-12.

Acesta a fost al nouălea meci din acest sezon pentru CSU, încheiat cu a opta victorie consecutivă, bilanţ care menţine echipa gălăţeană pe primul loc, poziţie care asigură promovarea directă în Liga Naţională.

Aceasta a fost a doua victorie gălăţeană a serii obţinută în sala din Alexandria, alături de cea a baschetbalistelor de la Phoenix U în Liga Naţională.

În competiţia similară a fetelor, CSU Danubius Galaţi a pierdut, miercuri, în deplasare, partida cu HC Activ Plopeni, scor 32-27.

Citit 881 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00