HANDBAL/ Final de tur, fără victorie, la băieţi

Echipa masculină CSU Danubius a susţinut, sâmbătă, ultimul meci din turul primului eşalon. Gălăţenii au jucat pe teren propriu şi au întâlnit Potaissa Turda. Jocul s-a desfăşurat multă vreme sub semnul echilibrului, „studenţii” aflându-se uneori chiar şi în avantaj. În aceste momente, însă, au intervenit „cavalerii în negru” (Blaj - Gherghişor, din Bucureşti), care i-au pus  „la colţ” pe ai noştri! Iată câteva scoruri intermediare: 6-10, 10-10, 13-12, 15-15, la pauză, respectiv, 17-15, 19-19, 19-21, 23-25, 25-25, 25-28, 28-31, la final.

Iată echipa aliniată şi marcatorii celor 28 de goluri: Drănceanu, Fuică - Cristescu, Prună, Ciobanu 2 goluri, Frangulea 1, Mârşiu 3, Poteră, Olaru, Şahân 1, Niţu 10, Grigore 3, Dospinescu 2, Udriştoiu 4, Şt. Ionel 2 şi Ghenghea.

După tur, handbaliştii nu vor avea pauză competiţională, returul începând încă din această săptămână. Astfel, CSU Danubius, care se află pe ultimul loc în clasament, va juca primul meci din retur duminică, 29 noiembrie, în deplasare, la Călăraşi. Următoarele meciuri din retur sunt cu Tg. Jiu (acasă), Reşiţa (deplasare) şi Dinamo (acasă). Pe 16 decembrie este programată o etapă de „Cupa României”, în care CSU Danubius va întâlni, în deplasare, CSM Ploieşti.

Sursa foto: Facebook - C S Universitatea Galaţi

Citit 1108 ori Ultima modificare Duminică, 22 Noiembrie 2015 15:12