Fetele de la CSU sunt campioane la semimaraton

La „Naţionalele” de semimaraton, desfăşurate la Bucureşti, atletele de la CS Universitatea au reuşit performanţe individuale care, cumulate, le-au adus atât titlul de campioane pe echipe cât şi pe cel de vicecampioane în aceeaşi ierarhie. Cristiana Frumuz Ghiţă a ajuns la numai o secundă şi 20 sutimi după învingătoare (Andreea Alina Piscu - Zalău), clasându-se pe locul al treilea, astfel că a fost medaliată cu bronz în întrecerea individuală. Mihaela Petrea a sosit pe locul al patrulea la general, performanţă care a însemnat locul al doilea şi medalia de argint la tineret. Iulia Găinaru a încheiat pe locul nouă, contribuind şi ea la titlul naţional pe echipe. Supremaţia celor de la CSU Galaţi a fost totală, fiind obţinute şi medaliile de argint la echipe, prin formaţia a doua, alcătuită din Maria Magdalena Luca (locul 7), Alina Tecuţă Gherasim (11) şi Ana Maria Petrea (13).

În întrecerea masculină, cel mai bine clasat gălăţean a fost Ionuţ Ghiţă (locul 31) echipa sa situându-se pe poziţia a opta din 12 formaţii.

Citit 2091 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00