United a PIERDUT pe o eliminare finala Cupei României

Echipa de futsal United Galati a pierdut, scor 3-2, meciul cu Autobergamo Deva din finala Cupei României, disputat în sala din Deva.

Formația gălăţeană a fost superioară în prima repriză, a deschis scorul în minutul 5 prin Apostol, dar a fost egalată în penultimul minut al primei părţi. După pauză, gazdele au schimbat aspectul jocului, au pus o presiune continuă pe echipa gălăţeană, concretizată prin golul de 2-1, înscris în min. 26. United a avurt forţa să replice, a egalat în min. 28 prin Moldoveanu, însă nu a putut rezista în minutele de inferioritate generate de eliminarea lui Tudose (al doilea „galben”), când s-a decis câştigătoarea. Cei din Deva au profitat, au marcat pentru 3-2 în min. 36, iar apoi eforturile echipei gălăţene de a reveni au fost zadarnice.

Astfel, United pierde pentru a treia oară în finala Cupa României, după ediţiile din 2011 şi 2012.

Citit 1038 ori Ultima modificare Miercuri, 25 Mai 2016 00:11