Dunărea a pierdut și al doilea meci cu cei de la Corona

Deși a avut o evoluție mai bună ca luni, când cedase cu 4-11, echipa de hochei Dunărea a pierdut, scor 3-5, şi al doilea joc cu cei de la Corona Braşov, disputat marţi seara.

Dunărea a deschis scorul prin Alexandru Cristian Munteanu şi a condus la prima pauză cu 1-0. Oaspeţii au egalat în primele secunde ale reprizei a doua, apoi au trecut la conducere, scor 1-2 la ultima pauză.

Dunărea a egalat în primul minut al reprizei a treia (marcator Ede Mihaly), dar Corona a mai înscris apoi de două ori. Echipa gălăţeană a replicat şi a înscris prin Bednar pentru 3-4 când mai erau patru minute de joc, apoi a forţat egalarea jucând fără portar pentru a avea superioritate numerică în atac, dar cei care au marcat au fost tot braşovenii, în poarta goală.

Cele două partide au contat atât pentru Liga Naţională, cât şi pentru Liga Mol. Pentru Dunărea urmează două partide în deplasare, cu HK Belgrad şi Fehervari, sâmbătă şi luni, în Liga Mol.

Citit 1048 ori Ultima modificare Miercuri, 23 Noiembrie 2016 11:32