United a marcat în ultimele secunde ale derbiului Ligii I de futsal

(7 voturi)

Derbiul Ligii I de futsal, dintre Autobergamo Deva (Locul 2) şi United Galaţi (locul 1), s-a încheiat la egalitate, scor 3-3. Partida s-a disputat sâmbătă, la Deva.

United a evoluat bine în prima repriză şi a condus la pauză, scor 0-1, în urma reuşitei lui Apostol. Gazdele au început tare a doua parte a meciului şi au întors scorul în favoarea lor cu două goluri marcate într-un interval de numai 20 secunde (min.23). United a replicat prin Crăciun, care a înscris pentru 2-2 în min. 35 în urma unui corner, dar Autobergamo a revenit la conducere n min. 38, dintr-un penalti acordat pentru cumul de faulturi al echipei gălăţene. În ultimul minut, antrenorul David Asandei a riscat, forţând egalarea cu un jucător de câmp în locul portarului, fiind răsplătit cânnd mai erau doar cinci secunde: şut de la distanţă al lui Cojoc, iar Moldoveanu a pus latul şi a deviat în poartă.

Citit 2452 ori Ultima modificare Sâmbătă, 21 Ianuarie 2017 22:55