Raportează comentariu

Deja au fost cateva accidente , cu semaforul existent...Trec masinile, cand deja este semaforul verde pentru pietoni.
Despre ce priritate spuneti ca veti acorda, la mica intelegere, de nu mai stie APOI omul ce sa faca?
Locuiesc in zona, si intr-o zi , cand in mod regulamentar, la culoarea verde a semaforului traversam impreuna cu o doamna cu un copil in brate , un sofer cu boxele date la refuz , pur si simplu a trecut ,... numai un pas repede inapoi, a facut sa nu fim spulberate. .Despre ce interminente si prioritate vorbiti?..
Mai mult , in zona s-au aciuit niste taxiuri. Nu stiu ,daca au autorizatie pe acest segment de strada, dar un lucru stiu sigur, te trezesti ca sunt in mare graba, dupa clienti , ignorand si cele mai elementare reguli de circulatie.Politia tace , probabil nu a trecut pe acolo nicipodata . I-a intrebat cineva,daca sunt in regula cu autorizatia .?.Si acestia ingreuneaza traficul in zona, apropo de cozi ...
Noaptea , mai ales, acum vara , cand , avem ferestrele deschise , muzica din plin si vorbe cat mai "deocheate'.Un wc amplasat direct pe trotuar ,nefolosit corespunzator, lasa sa se prelinga pe trotuar urina . imbibata in asfalt , la temperaturi acestea de vara. degaja un miros asijderea.Unde sunt functionarii responsabili cu protectia mediului si sanatatea publlica.? Cine a avut acesta idee grozava sa amplaseze pe troturul, pe care circula pietonii ? Probabil, domnii patronii din spatele firmelor de taxi au avut destule relatii ca sa amplaseze acet WC pentru satisfacerea nevoilor propriilor angajati in detrimental unui cartier catalogat la impozitare ca zona centrala , si platim impozite pe masura asa zisei zona de centru!...