Raportează comentariu

Strada Oltului este o stradă intens circulată de autovehicule, în ritm alert și din păcate, trecerile pietonale sunt prost semnalizate de către Primărie, așa.cum se vede din fotografia articolului, marcajul pietonal cu vopsea, șters, degradat. Pe timp de seară, noapte, trecerile de pietoni, ar trebui semnalizate și luminos, mai ales că trecerea de pietoni este slab luminată strdal și șoferii nu văd pietonul în traversare pe trecerea de pietoni.
Nu ar fi rău și o presemnalizare a trecerilor de pietoni, cu denivelări vibratoare sau "cocoașe", strada Oltului fiind intens circulată de autovehicule.