Raportează comentariu

omul nu are viziune de ansamblu iar interesele lui sunt probabil pe alta axa :) . Dupa cum spune el cea mai buna varianta din Bucuresti la Viena ar fi prin Bulgaria ..ca aia au axa. Adevarul este ca Galatiul nu se mai afla pe nici o axa pentru ca in ultimii 70 de ani am fost condusi numai de prosti. Inainte de razboi....avion Galati- Bucuresti, tren Galati -Odessa, vapor Galati- Viena ....odata ca aciuarea prostilor la conducere nu e nici macar un Drum ca lumea Galati- Braila. Galatiul nu e pe nici o axa....realitatea e ca toata Romania e dezaxata...axa trebuie facuta de cineva pentru ca nu trebuie multa scoala sa te uiti pe o harta si sa vezi ca totul e anapoda. Nu e trafic? Il invit pe Bou Baltii sa faca o tura Galati- Tecuci si dupa aceea sa mai deskida gura . Orasele din Romania trebuie sa se dezica o data de Bucuresti ...sa ne lase naibii in pace pentru din cauza lor nu se dezvolta nimic in tara asta. Toate jegurile nationale s-au postat in Bucuresti si acum fac tot posibilul sa atraga acolo tot ce misca....bani , investitii, trafic. Numai daca socotim cat combustibil se consuma aiurea datorita acestor ocolisuri majore...un tunel sau pod sau ce o fi plus niste drumuri ca lumea ar prelua traficul din Moldova si Transilvania si ar avea si taranii din Bucuresti loc pe sosea cand merg vara la mare . Da pe leprele astea nu le intereseaza ca ei doar nu se duc la mare in Romania ....soselele din Romania sunt numai pentru Prostime ...ei se deplaseaza cu elicoptere sau nu se deplaseaza deloc in Romania . Asa ca orice axa in tara asta trebuie sa treaca prin Bucuresti ...sa-si traga si ei malaiul lor . Tunele exista peste tot in lume...celemai multe de interes local (Hamburg, Oslo,etc )....noi vrem unul de interes national . Cum sa dezvolti portul daca in jur nu e nimic ? Sa se mareasca ca sa ce ? Nici macar curent pe linia ferata Galati Tecuci nu e. Vrei investitori ajuta-i tata...normal ca se opresc la Timisoara...mai incoace incepe deja desertul....nu cuteaza sa intre pe teren minat . Maine poimaine o sa intre sper si Ucraina si Moldova in UE....10-15 ani cand vorbim de proiecete de genul asta nu e mult ....ca anii trec si tu daca nu faci nimic ramai prost si sarac....cum au trecut si de la revolutie ...si dupa 20 de ani am construit intr-o tara o sosea de 100 km ....atat ...si Cuza a construit mai mult decat debilii astia. In 20 de ani China a devenit din nimic putere mondiala ... noi am devenit din nimic un cacat ....ratatii, saracii,hotii Europei ......datorita unor minti obtuze...atat de prosti ca nici de furat nu stiu sa fure ....prin alte parti nu stiu ce sa mai construiasca ca sa poata fura mai mult ....ca vorba aia de unde e nu se baga de seama ....