Raportează comentariu

Re: GALATEAN
Stimate domn aveti dreptate. Sincer in expunerea dva aveti dreptate.
Doar ca nu sunt de acord sa bagam capul intre urechi si sa inghitim tot.
Democratia ne da dreptul sa comentam, sa ne organizam, sa protestam !!!
Poate ca nu o sa obtinem efecte imediate, dar aduceti-va aminte cum a cazut guvernul Boc, guvernul MRU?
Consider ca daca sprijinea toata tara iesirea in strada a oamenilor in Bucuresti ca urmare a catastrofei de la clubul Colectiv, in care manifestantii au cerut
- pedepsirea vinovatilor (asa a cazut guvernul Ponta)
- aplicarea referendumului pentru reducerea nr. de parlematari.
Deci ce credeti ca o sa se intample cand alegerile bat la usa?

Sa nu uitam ca la alegeri, candidatii sunt sprijiniti prin donatii de diverse grupuri de interese ca ulterior sa intoarca obrazul prin introducere unor acte normative favorabile acestora.
Ok. Dar pana una alta votul este la noi indiferent de grupul de interese si avem posibilitatea democratica sa ne exprimam indignarea, sa cerem si sa obtinem anularea unor actiuni si/sau legi care incalca inainte de toate bunul simt, morala, etica daca vreti si nu in ultimul rand logica econonomico-sociala.

Asadar nu credeti ca este anormal ca singura Directie Regionala din tara sa aiba sediul Administratiei Contribuabililor Mijlocii in alt judet decat unde este sediul directiei?
Ce credeti ca urmeaza?
Daca nu reactionam intr-o buna zi or sa mute si directia in alta parte.
Si asta nu e bine deloc.
Daca pierdem fabrici si pierdem institurii publice atunci pierdem locuri de munca, pierdem venituri, pierdem prestanta si influenta.

Zice-ti ca nu este asa !?!