Raportează comentariu

@ Olga

Stimata doamna/domnisoara sperati in zadar modernizarea strazilor Banului si Vulcan fiindca acele doua strazi par sa nu prezinte interes din partea primariei, desi si pe acele doua strazi traiesc oameni care platesc taxe si impozite locale. Primaria nu face nimic in acest sens fiindca probabil asteapta sa pice ceva din cer, in sensul ca primaria asteapta mai degraba sa vina investitorul Euromalului si sa modernizeze acel investitor strada Banului si strada Vulcan, doua strazi aflate intre Gara si Euromall. Mai ales ca daca ar fi modernizate strada Banului si strada Vulcan ar putea face legatura printr-o noua ruta cu strada Alexandru Moruzzi. Nu inteleg de ce primaria refuza si modernizarea acelor doua strazi pe care traiesc niste galateni, cu familiile lor, platitori de taxe si impozite la bugetul local. Modernizarea strazii Banului cu ingrijirea putinului spatiu verde si copaci de pe marginea strazii Banului.

Domnul Pucheanu se face ca nu aude.

Cat despre statuia incompleta parerea mea este ca nu cred ca se va mai trezi cineva la realitate, cineva care sa caute ce sa intamplat cu vulturul de pe acel monument. Si de ce nu pune primaria si o fantana arteziana pe spatiul verde pe care se afla si locomotiva cu aburi. Ar fi un refresh dat acelei zone, acelui cartier. Sau pentru domnul primar cei ce traiesc pe langa Gara sunt ai nimanui? De ce nu-l intrebati?

Cartiere prin Galati vad ca de asemenea nu a mai deparazitat de buncare, garaje si cosmelii mizerabile. Pai nu cumva tocmai dumnealui era cel ce ne spunea ca va continua toate proiectele bune incepute? De ce nu continua deparazitarea cartierelor de buncare mizerabile numite garaje?