Raportează comentariu

1.Bugetul sanatatii=40 de miliarde de lei .E mic e mare?Nu putem sti daca este mic sau mare pina cind nu vom sti clar cum sunt cheltuiti acesti bani!Si atunci cind va exista transparenta totala vom sti daca sunt sau nu insuficienti!!!!
2.''În concluzie, dintr-un buget mult prea mic şi căpuşat de corupţie şi de incompetenţă, statul va trebui să mărească tarifele decontate pentru serviciile din programele naţionale, pentru ca privaţii să devină interesaţi de subiect''Pai daca avem corupptie,ineficienta nu poate rezulta de aici tarife prea mari?????Ma gindesc ca daca apare concurenta de ce sa se mareasca tarifele si sa nu scada?????
3.''Controversata ordonanţă de urgenţă care le va permite spitalelor şi clinicilor private să concureze de la egal la egal cu spitalele de stat '' DA ACEASTA ORDONANTA ESTE CONTROVERSATA PENTRU CA A APARUT INTR-O NOAPTE FARA SA FIE DEZBATUTA NICAIERI!CRED CA PENTRU O TEMA ASA IMPORTANTA ESTE NECESAR DEZBATEREA PRELUNGITA SI LUAREA UNEI DECIZII CHIAR PRIN REFERENDUM!!!!!HAI SA NE AMINTIM CA DREAPTA A DISTRUS JUSTITIA IN MOMENTUL CIND A HOATARIT SA TREACA CODURILE PRIN ORDONANTA NOAPTEA CA HOTII!!!!!O PROBLEMA ASA IMPORTANTA TREBUIA MAI INTII DEZBATUTA!!!!SPITALELE DE STAT AU FOST SI SUNT DISTRUSE DE CORUPTIE SI DE INEFICIENTA PLANIFICATA!!!!!!PRIMA PROBLEMA PE CARE TREBUIE D-UL COSTACHE SA O REZOLVE ESTE ACEEA CU MEDIC O ORA LA STAT SI 9 LA PRIVAT!!!!!DACA SI ACUM MEDICII TRIMIT BOLNAVII LA CABINETE PARTICULARE CE SE VA INTIMPLA DUPA ACEASTA INTRARE IN LUCRU A ACESTEI ORDONANTE???????