Raportează comentariu

Se plang unii ca ar fi dezamagiti de conducatori...
Pai...conducatorii aia nu s-au pus acolo unde sunt, singuri...! I-au pus tocmai si IN SPECIAL cei care se plang cel mai tare...

TOT PARCURSUL ROMANIEI INCEPAND DIN 1990 SI PANA IN CLIPA ASTA A FOST SUPUS LA VOT IN FATA POPULATIEI !
Noi nu am fost nici ocupati de catre vreo putere straina, nu am iesit nici din vreun razboi sau cataclism devastator ca sa poata fi invocata scuza bulversarii, a dezorientarii, a disperarii populatiei, in asa fel incat sa nu mai inteleaga ce face.
TOTUL S-A FACUT CONFORM PRINCIPIILOR DEMOCRATIEI. TOTUL A FOST VOTAT, AU FOST PREZENTATE MAI MULTE OPTIUNI IAR POPULATA A ALES PENTRU UNELE DINTRE ELE.

O populatie (precum cea a Romaniei) inculta, aproape in cel mai mare grad, cu creierul spalat si intoxicat de oricine este interesat si are puterea sa faca lucrul asta (datorita faptului ca analfabetismul functional si total, cvasigeneralizate in Romania, fac posibil sa se intample asa ceva) si cu o mentalitate si atitudine toxice, cultivate, induse in subconstient, mentalitate de cetatean european care are DOAR drepturi si caruia i se cuvine TOTUL fara ca sa fie obligat sa dea in schimb NIMIC, o populatie care a fost ,,programata" sa actioneze si sa reactioneze pe baza impulsului si nu a ratiunii, nu este in stare si nici nu ar vrea sa aiba alti conducatori decat cei pe care ii cunoastem.

Multi intelectuali veritabili dar visatori, multi oameni de buna-credinta dar naivi, tot aduc in dezbatere ,,dilema" asta a incapacitatii sau lipsei de vointa sau a nepriceperii poporului roman de a-si vedea interesul si de a schimba odata (in bine) clasa politica din Romania... Problema asta ESTE FALSA, nu exista nicio dilema !!! Poporul roman STIE FOARTE BINE cine sunt cei care il conduc si poporul roman II VREA pe aceia pe care ii voteaza ! Daca s-ar face un sondaj de opinie in care sa se puna intrebarile ,,cu cine ai votat in ultimii 30 de ani?" si ,,cu cine ai vrea sa votezi saptamana viitoare?" ...cea mai mare parte a populatiei ar vota in continuare cu aceiasi oameni cu care a mai votat...
Problema nu este a LIPSEI DE DISCERNAMANT din partea populatiei. Problema este a LIPSEI DE INTELIGENTA !