Raportează comentariu

Transmiteți un mesaj foarte periculos și pe alocuri în afara fenomenului, dl. Cilinca. Un astfel de mesaj, în aceste vremuri, trebuia să vă facă publică opinia pe pagina dumneavoastră de facebook, sau de twitter ca Trump, nu aici. Dumneavoastră vă uitați în oglindă când gândiți asta cu autobuzul pentru astmatici ? Nu credeți că e nimic în neregulă cu o idee de genul ăsta? Și cine a murit pentru că a purtat masca ? Cum adică să-i recomande statul mersul pe jos, dar pe el nu-l duce capul să meargă singur pe jos, trebuie să ne recomande statul și cum să ne ștergem, din față în spate și nu invers ? Iar obeJii, să pună mâna să mănânce mai puțin, ce să le facă statul. Susțineți un mesaj foarte periculos, niciunui om întreg la minte nu îi place să poarte mască, botniță cum îi spun cei pe care îi susțineți, dar trebuie. Eu nu știu de ce exact, dar este o măsură impusă de autorități și o respect. Pentru că altfel ne îmbolnăvim cu toții odată și murim ca puii de o zi la grămadă, și eu care mă păzesc și dumneavoastră cu teoria botniței. Ia uite unde stăteau activiștii drepturilor civile, 50 de ani au făcut comuniștii ce au vrut din noi, nu a zis nimeni nimic și acum nu vrem să purtăm mască, pe motiv că nu ne pune nouă nimeni botniță...Nu ați înțeles că spitalele noastre, fiind cimitire de suprafață, e nevoie absolută să nu ajungi în ele ? Mai ales copiii? Nu vă contrazic că unele măsuri poate sunt exagerate, dar asta e situația, cine își permite să riște în privința celor câțiva copii care se mai nasc și au mai rămas în țara asta? Fiecare dintre noi are poate câte o teorie în minte dar legea trebuie respectată, ăstae mesajul pe care trebuie să-l transmiteți ..... Nu autobuzul pentru obeJi și ăla pentru astmatici este soluția ci autobuzul fără abonamente moacă, pe care să-l iei doar când trebuie, nu să te plimbi deamboulea cu el prin oraș și atunci nu-ți mai trebuie nici ...botniță, nu ?