Raportează comentariu

cata cruzime , cum va pot trece pric cap sa se adopte si la noi in tara astfel de legi...nu doar ca sunt sub orice critica morala dar nu arata alceva decat dorinta barbatilor de a fi deasupra femeilor ,ceia ce putem cataloga ca fiind lipsa de atentie si frica barbatilor de sexul feminin....aceste legi sunt pastrate si puse in aplicare de barbati care nu au un grad de educatie normal ,si acum am o intrebare pentru barbati care dores asta si in tara noastra ...UNDE EXISTA VRIUN ACT IN CARE SA SCRIE CA FEMEILE SUNT FACUTE DOAR PENTRU GATIT ,SPALAT SI SA VA INRIJEASCA PE VOI SI COPII???? in aceiasi masura in care si voi barbati puteti sa faceti aceste lucruri...aceste teori despre femei sun echivalente cu teoria ca barbatul este creeat doar pentru a munci din greu nimic mai mult . Sunte-ti de acord ???
Da poate ca statutul unor femei a decazut in tipm si sunt cazuri de nerusinare si needucatie la noi in tara , dar asta nu va da dreptul sa le catalogati pe toate la fel....Femeile sunt la fel de destepte ,puternice si cu aceleasi drepturi precum barbatii, zic asta doar pentru a nu va desconsidera sa zi ca au un nivel mult mai ridicat ca al barbatilor....!!! oameni buni ganditi si apoi vorbiti ...nu dat dovada decat de "prostie " ,scuzati expresia....!!! si nu in ultimul rand fara femei ,barbati ar fi doar niste persoane lipsite de fericire ,in oarecare masura di de viata...pentru care ar conta doar masculinitatea obsesiva de care da-ti voi dovada....!!! lipsa de respect , femeile sunt cursul viatii ,sunt finte minunate care trebuiesc apreciate nu tratate bruta...Aratati-le ca merita sa fie langa voi...