Raportează comentariu

"Veni, vidi....si n-am invins " !? Ce s-a intamplat la Teatrul Muzical a fost, pur si simplu, CAMPANIE ELECTORALA pro ciumacenco, facuta pe banii "prostilor" ! Inca de la inceput, d-nul C.Negoita, in calitatea sa de director de nustiu ce si de prezentator, a tinut sa ne aminteasca de vreo 3-4 ori, de la microfon, ca : "daca aveti ocazia sa urmariti gratis ( oare ?!? ) acest spectacol extraordidar, fenomenal, nemaiintalnit.....s-a datorat efortului extraordinar al primariei, personal al d-lui viceprimar ciumacenco !!! omul care s-a implicat masiv in realizarea acestui proiect "....bla, bla, bla ! Pai domnilor, pt ca acesti copii unguri, care au venit sa "evolueze" pe scena muzicalului galatean, s-au cheltuit bani seriosi pt. renumerarea lor, pt. transport, cazare, mancare si bineinteles, conform obiceiului, pt. organizatori !!! Nimeni nu umbla la butoiul cu miere fara sa se linga pe degete... ! Banii au fost achitati din bugetul primariei, nu din buzunarul personal al d-lui ciumacenco . Cum fondurile la primarie sunt din contributia noastra, a galatenilor ( taxe, impozite unflate.... mai avem putin si platim taxe si pe aer !!! ) , intrarea la acest simulacru de spectacol a fost platita cu varf si indesat !!! Asa ca, NU MAI PROSTITI LUMEA !!!Acum cateva cuvinte despre spectacolul "extraordinar," prezentat de d-nul Negoita : In primul rand verdele , albul si copiii artisti unguri din scena, reprezentau, mai degraba , ziua internationala a maghiarimii ( 15 Martie -coincidenta ?! - NU AM ABSOLUT NIMIC IMPOTRIVA MAGHIARILOR de buna credinta !!! ) Amatorismul a fost total si la el acasa, incepand cu evolutia membrilor formatiei ,la niste instrumente insuficient acordate ( chitara, vioara .... de altfel incercau, fara succes ,sa le acordeze in pauzele dintre melodii ) si pana la sunet ! Singurul lucru care m-a socat, pur si simplu, a fost nr. extraordinar de mare de spectatori ( spectatorii au facut spectacolul !!! ) si "foamea" lor de cultura, ceea ce denota ca, in Galati, acest fenomen ( cultura ) este o pasare rara !!! Domnilor de la primarie, cat mai sunteti cocotati acolo, acest lucru nu va da de gandit ?!? Mizati, in continuare, pe faptul ca galatenii sunt ingaduitori si se multumesc si cu resturile aruncate pe sub masa de voi ? Va inselati amarnic si s-ar putea ca, in viitorul imediat, sa inghititi un mare HAP !!!