Raportează comentariu

Am trecut pe acolo si am constatat ca pamintul care a fost pus de incarcatorul frontal tocmai a fost luat de apa de la ultima ploaie.
Asta din cauza ca apa s-a ridicat pe trecerea denivelata, a depasit bordura noua si a luat tot pamintul. Apa de la ploaie se scurge de pe strada pe spatiul verde, cara tot pamintul, dezradacineaza copacii si apoi se scurge pe panta falezei.
Se intimpla acest lucru din cauza ca prin asfaltari succesive, starada este aproape la acelasi nivel cu bordura.
In zona trotuarul a inceput sa se scufunde si pina in toamna se duce in Dunare. Nimeni din primarie nu vede, in schimb pun tot felul de afise pe faleza fara sa spuna ce reprezinta.
O pacaleala de 1 Aprilie, o gogoasa in vederea viitoarelor alegeri prezidentiale?