Raportează comentariu

Pe stalpul din fata scarii 2 blocul U3 ,Micro 19 ,Strada Strungarilor 9 , cand se monteaza lampa ? Stapul respectiv a fost scos cu ocazia modernizarii strazii ,a ramas numai un ciot de cablu ,timp de un an iar de cateva luni ,probabil tot ca urmarea a sesizarilor ,s-a montat stalpul ,stalp care arata ca un par daca nu are si lampa-n varf .Benefica hotararea cu iluminatul aleei dintre Piata Micto 19 si blocul V1 ,alee realizata datorita VL care a transmis propunerea mea la cei in drept ( sute de cetateni o utilizeaza atunci cand piata este inchisa sau blocata de autovehicolele cu marfa ,autovehicole care ar fi in stare sa intre in magazine sau sa se urce pe tarabe .Daca tot va fi iluminta acesta alee ,propun sa se demoleze si scara care duce la ruina de la etajul carciumei ,etaj care este si adapost pentru oamenii strazii..