Raportează comentariu

Ar mai fi ceva. Separatoarele s-au montat, dar nu am observat sa se fi pus si semnele de circulatie care sa avertizeze asupra existentei lor. Spre exemplu, daca vii dinspre Bariera Traian spre piata pe banda a doua, te trezesti, dupa traversarea strazii Basarabiei, direct pe culoarul tramvaielor, fara a avea vreo vina si fara a mai putea schimba banda. Mi se pare o mare prostie. Politia rutiera ce face? De circulat, unii circula ca si cum separatoarele n-ar exista, altii incearca sa le respecte. Unde este Politia rutiera, pentru a face ordine? Ideea de a le pune, pentru ca "asa trebuie" si de a le lasa sa dispara din motive naturale (pentru ca se pare ca asta se doreste) mi se pare iresponsabila! Scape cine poate!