Raportează comentariu

Problema cu acest santier este ca desi s-a asigurat zona, s-a imprejmuit cu gard, se actioneaza
din afara perimetrului respectiv cu betoniere, macarale si alte utilaje, blocandu-se astfel strazile
adiacente, Garibaldi, Rosiori, Armata Poporului si aleea/straduta dintre blocul R 5 si santier.
Inacest ultim caz, containerele de gunoi care aveau un anume amplasament au fost mereu mutate
sub ferestrele frontonului vest al blocului R5. Asta acum, vara, focar de infectie,asta mai trebuia!
Asadar nu a fost gandita prea mult organizarea acestui santier, se constata interventii repetate
dintr-o fasie de 10-15 metri in jurul gardului, cu perturbarile amintite.

Relu Filipescu