Raportează comentariu

Am trecut prin Sivita, spre gara (pe strada Garii). Strada se surpa si a fost asfaltata nu cu multi ani in urma. Problema e ca nu se surpa unde a fost vechiul drum asfaltat ci exact pe traseul conductei de canalizare. Oamenii spun ca lucrarile la conductele de canalizare nu s-au facut corespunzător, ca tevile nu au fost mufate pe colectoare in locurile prevazute de catre producator ci s-au facut decupaje care nu au fost etanșate. Oare nu verifica nimeni aceste lucrari? Se poate vedea aceasta surpare pe mai bime de jumatate din lungimea strazii si la toate gurile de vizitare.