Raportează comentariu

Oare stiu cetatenii sa distinga aceste utilitati, gunoi si dejectii de animale?

Nu am fost interesat sa ma uit mai atent, dar oare nu ar trebui ca pe cele pentru dejectii de animale sa fie o pictograma cu animale, sau ceva de genul asta, care sa ii conduca pe cetateni la scopul utilitatii?

Pe faleza inferioara, in zona pompelor, in cca 150 m, sunt montate 3 cosuri pentru gunoi si dejectii; mai incolo sunt la distante destul de mari sau de loc!
Deci aiureala totala.

Si nu inteleg doamna jurnalist, unde este problema de educatie a cetateanului!?

Sau lipsa de profesionalism a firmei care gestioneaza aceste pubele, indiferenta si treaba de mantuiala, de obicei in orasul asta!

Oare acesta ar fi un motiv de distrugere a pubelelor pe faleza, coroborat cu lipsa politiei locale in zona, sau prezenta acesteia fara folos pe la 4,30 a.m., comozi in limuzina, mai ceva ca ministri, cand in afara de cativa joggheisti, nu-i tipenie de om?

Ca este usor sa aruncam cu noroi.