Raportează comentariu

Da, lipsa cosurilor de gunoi, care, probabil, au fost, dar distruse, asa cum se intampla in tot orasul!

Daca mergeti dimineata pe faleza inferioara, o sa va stricati placerea de jogging, care, pe parcursul pistei, in loc de pubele frumos aranjate, puse la locul lor, le vedeti demontate, distruse, iar continutul imprastiat langa, sau pe alee!

Iar pe baza superioara a scarii, zac pet-uri, ambalaje de hartie sau plastic, desi in stanga si dreapta scarii, pe alee, sunt montate pubele, la o anumita distanta, greu pentru tineretul patriei de astazi sa duca gunoaiele...

Nu s-a gandit nimeni pana acum sa puna un cos de gunoi chiar in dreptul scarii, la "botul" nesimtit al acestor tineri prost educati, sa vedem, chiar atat de mare este nesimtirea!???

Si nici politia locala nu prea trece prin zona, decat in masini, sa dea amenzi pe bune, meseria lor de baza, ca odata ce vii in zona cu masini bengoase, poti plati si amenzi, desigur suportate de babacii a caror progenituri, din gura carora auzi numai prostii si expresii care ar usca si vegetatia din jur...

Pacat de aceste scari monumentale, degradate pe zi ce trece de acesti copii needucati, care, zilnic, scot cate o placa, incercandu-si puterile, construite si lasate de parintii si bunicii nostri, unor nemernici aflati,vremelinic, in fruntea orasului, afisand incompetenta, neputinta si ticalosia unei generatii a distrugerilor in acest oras!