Raportează comentariu

Ce rost au comentariile acestea .Lucrurile sunt simple.D-na ARTENE a declarat ca arbitru nu a influentat prin arbitraj rezultatul final.Deasemenea a mai declarat ca C.S.S.au castigat pe merit ,au fost mai bune si mai bine pregatite.Ce treaba au in ecuatia asta BASSO sau Pantea .Cele doua familii cu vechime in handbalul galatean stiu ca nici o fapta buna nu ramane neplatita.Si pentru ca si-au dedicat toata viatza handbalului galatean cu bune si rele acum sunt rasplatiti .Toti cei care nu au facut nimic pentru handbalul galatean isi permit sa-si dea cu parerea doar pentru ca au copilul la handbal si au senzatia ca daca stiu sa prinda o minge sunt mari handbaliste.Toata lumea interesata stia ca o parte din parinti de la Handbal ART pregatesc o asemenea iesire .Cu o seara inainte au avut meciul cu fetele din Tescani si comportamentul acestora a fost la fel de nepotrivit pentru o competitie sportiva .Inca din seara aceea se pregateau de meciul cu C.S.S.punand la cale fel de fel de scenarii.Bineinteles ca si-au pus in aplicare planul elaborat cu o seara inainte.Pentru D-na ARTENE tot respectul pentru ca munceste din ce vad eu cat sapte dar toata munca ei este data peste cap pentru ca nu stie sa-si gestioneze relatia cu parinti.Au fost meciuri cand parinti ii faceau echipa in teren iar doamna de frica sa nu piarda cotizatia acestora rezolva justificarea infrangerii cu greselile de arbitraj. E o meteahna veche care a practicat-o si anul trecut si acum 2 ani iar parinti chiar au inceput sa creada ca arbitri sunt de vina.Pentru toti cei care pot vedea dincolo de orgolii doar la C.S.S este un mediu de lucru profesionist in care se dezvolta handbalul pentru ca e locul unde raman doar cei puternici nu cei care au bani de dat ...asta face diferenta intre cluburi .La C.S.S daca nu tii pasul cu performanta nu prinzi loc in echipa pe cand la Handbal ART daca e tata politist si pompeaza bani si relatii .... copilul e de neinlocuit (chiar daca nu se prea pricepe)...iar ceilalti raman pe afara .Iar in momentul cand da piept cu performanta si pierde nu concepe ca copilul mai trebuie pregatit el face orice si murdareste pe oricine ca sa fie fata lui sus.Ei afla domnule ca nu asa se face performanta decat doar la tine in club ,...la celelalte cluburi se munceste cu adevarat pe scari , pe plaja , in cantonamente...nu in fata shaormeriei sa-ti faci copilul de 90 de kg si cu asta gata e cea mai buna .Iar galeria se face cu parinti implicati in competitie care stiu sa respecte un copil si nu cu tot felul de betivani pe care ii imbeti bine inainte si dupa aceea ii lasi liberi intr-o sala de sport iar dupa ce injura vii si spui ca tu nu ai facut nimic .Gandeste-te ca si copilul tau era in sala acea si a auzit injuriile creatiilor tale (domnule militian ca sa nu jignesc politisti adevarati) dar poate injuriile fac parte din educatia ta familiala iar daca e asa ....imi bat cuvintele de pomana oricum nu intelegi nimic ...esti o cauza pierduta dar macar las-o pe doamna ARTENE in pace si nu-ti mai bate joc de munca ei ...e pacat sa o faci de rusine mereu .Ai fost principalul instigator dupa meci ...ai vazut clar lovitura la adresa arbitrului .....si ti-ai folosit influenta la jandarmi sa nu cumva sa-i faca ceva celui care a lovit .Erai principalul aparator al infractorului iar asta e comportament de militian .Mai tarziu toate acestea se pot intoarce impotriva ta chiar daca azi esti bine infipt in cadrul politiei si relatiile te ajuta foarte mult sa stii ca in spirit civic intr-o comunitate nu se face asa ceva domnule militian .Nu se incurajeaza violenta sub nici o forma nici verbala nici fizica iar daca se inampla e de datoria ta sa ajuti la luarea masurilor de rigoare... Nu sa ascunzi infractorul care nu avea dreptul sa loveasca .