Peste 150 de elevi ai CNVA au participat la un cros pe Faleză

(9 voturi)

Peste 150 de elevi de gimnaziu şi liceu, precum şi profesori ai Colegiului Naţional "Vasile Alecsandri" au participat la evenimentul sportiv de promovare a mişcării în aer liber intitulat "Cross CNVA 2023", care a avut loc pe Faleza Inferioară a Dunării, în cadrul "Săptămânii verzi". Concursul a cuprins o probă individuală şi o probă de ştafetă cu patru membri. Concurenţii ambelor probe au parcurs în alergare un traseu de aproximativ 4,5 kilometri. Încălzirea a fost asigurată de Elite Gym, premierea câștigătorilor a avut loc la Foişor şi a fost susţinută de sponsorii evenimentului, Asociaţia ReLife şi farmacia Romar, iar atmosfera şi voia bună au fost asigurate de trupa Reborn in March. Câştigătorii au primit medalii, diplome, precum şi produse şi vouchere. Echipa de organizare a fost formată din elevi şi profesori şi a fost coordonată de profesoarele Roxana Oprea şi Cornelia Bocăneală.

Citit 1774 ori Ultima modificare Sâmbătă, 29 Aprilie 2023 13:40