X

Acest site foloseste cookies. Navigând în continuare, îti exprimi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Afla mai multe detalii....

 06:45 Joi, 23 Octombrie 2014

Concordia Chiajna -€“ Oţelul Galaţi 0-0 / Oţelul nu bate nici în superioritate!

Autor:   Marian Săvăstru
Publicat Luni, 08 Octombrie 2012 23:45
Voteaza!
(3 voturi)


Chiar dacă au evoluat cu un om în plus aproape o repriză, gălăţenii nu au reuşit să câştige confruntarea din deplasare cu Concordia Chiajna. Oţelul a ajuns la al zecelea meci consecutiv fără victorie şi se află în continuare pe un loc retrogradabil.

La Chiajna, antrenorul Viorel Tănase a trimis în teren următoarea formaţie: Grahovac - Cârjă, Costin, Sipovici, Cucu - Filip, Neagu (Punosevac '57) - Inkango, Viglianti (Paraschiv '80), Iorga (Stromajer '70) - Pena.

Concordia (antrenor Ilie Stan): Niţă - Creţu, Ilie, Belica, Bambara - Pană, Leca, Purece - Popovici (Ibrici '87), Simion (Welington '73), Serediuc (Belu '59).

Cartonaşe galbene: Purece '78, Welington '86, Creţu '90 / Neagu '5, Filip '33, Costin '69, Sipovici '88. Cartonaş roşu: Bambara '53.

Următorul joc al roş-alb-albaştrilor va fi abia peste două săptămâni, pe teren propriu, cu Astra Giurgiu (locul 3), după pauza determinată de meciurile echipei naţionale.

 

 

 

 

1553 afisari  |  Ultima actualizare Luni, 08 Octombrie 2012 23:58

22 comentarii

  • 0
    0
    Link
    suporter galatean Marți, 09 Octombrie 2012 20:09 postat de suporter galatean

    daca ne bazam pe pena stromajer (care dorm in papuci)atunci ne meritam soarta cu varf si indesat ........ hai cu toti in B am sperat o noua revigorare a echipei dupa plecarea lui dorinel cand ce vedem....... acelasi stil de joc ACEEASI ECHIPA sau nu...... a venit si MOS PARA

  • 0
    0
    Link
    Pt. @meseriasu Marți, 09 Octombrie 2012 19:32 postat de Pt. @meseriasu

    Ha ha ha ha.....buna remarca !

  • 0
    0
    Link
    meseriasu Marți, 09 Octombrie 2012 19:13 postat de meseriasu

    ce fata "inteligenta" are asta in poza

  • 0
    0
    Link
    smecher Marți, 09 Octombrie 2012 14:48 postat de smecher

    ce dracu sa faci ma daca nu ai echipa nu antrenorul este vinovat de joc jucatorii sunt ei trebuie sa joace ceva se intampla cu ei de numai castiga de 14 meciuri eu unul recunosc ca tanase e slab ca antrenor dar numai schimbam antrenorul iar de dorinel munteanu sa stiti si voi ca numai vine inapoi dupa cele intamplate la echipa deci ramane asta antrenor va convine nu va convine asta este eu unul cred ca jucatorii numai vor sa joace fiindca nu au primit acei bani din participarea in grupele ligii campionilor si este normal sa numai aiba chef sa joace alta explicatie nu este fara suparare

  • 0
    0
    Link
    Suporter Marți, 09 Octombrie 2012 13:08 postat de Suporter

    Cum ma tampitilor sa dati vina pe Tanase? Cate faze de singur cu portarul a avut Otelul aseara? Aici, in fata portarului intervine valoarea jucatorului, antrenorul nu mai are ce sa faca. Tanase e simbolul Otelului, si mai bine pleaca toti inainte sa plece el. Dati-i o echipa lui Tanase sa o antreneze si pe urma vorbim. Cum sa ii reprosezi lui Tase ca Giurgiu nu mai joaca ceva de un an de zile. Nici Filip nu e jucator, e adevarat, dar Giurgiu in ultimul timp e degeaba. Astea se vad la antrenamente, Tase ii simte pe toti. Lasati-l sa isi construiasca echipa, nu va mai dati mari cunoscatori.

  • 0
    0
    Link
    dad Marți, 09 Octombrie 2012 12:45 postat de dad

    Vinovat de toate este cizmarul echipei----nu vedeti ca abia stau in ghete?Lui Iorga,Puno,Pena,Stromayer doar flecurile le lipsesc.Nu stiu de ce dar senzatia mea este ca Inkango a fost matol la acest meci(o fiola inainte de meci nu ar strica)...cu toate ca in a doua si-a mai revenit..dar tot mahmur..ca dupa sprit.In rest e bine))suntem neinfranti de 4 etape,calificati in cupa iar jocul echipei face o buna propaganda campionatelor din sateasca

  • 0
    0
    Link
    Tiglina 1 Marți, 09 Octombrie 2012 11:39 postat de Tiglina 1

    Nici un cuvant in comenturile precedente despre primarul rechin Marius Span sau Marius Spam. El l-a pus pe Tase antrenor. Tase e un fel de Hagi la scara mai mica: bun pe teren,o nulitate ca si antrenor.(IQ e de vina).Toata vina o poarta Stan ,care de cand s-a vazut primar are alte prioritati.Cat despre noul actionar ,acesta este dus de nas de acelasi rechin avid de bani.

  • 0
    0
    Link
    Galatean Marți, 09 Octombrie 2012 11:30 postat de Galatean

    Doar cu echipa Otelul ma mai dadeam si eu cocos , pe unde ma duceam , prin tara ! Acum au reusit si au facut-o praf si pe asta !!! Sa fie in ton cu dezastrul din orasul asta prafuit , murdar si chinuit !!! Au "jucat" tare marius sta si cu burdihanul de bors...... ! Cele 20 milioane de euroi, primiti de la UEFA, le-au impartit frateste cu militianul de dragomir de la liga iar dupe ei..... potopul !!! Nu-i mai doare nici la basca. De nimic ! Am mai spus pe aici ca, pentru tot raul asta, noi suntem vinovati pentru ca nu dam cu ei de pamant . Dar vorbesc aiurea !?!

  • 0
    0
    Link
    dumitru Marți, 09 Octombrie 2012 11:21 postat de dumitru

    Cum am spus de prima oara de la instalarea lui Tase,imi pare rau de el dar nu este ANTRENOR ,orice altceva dar nu ANTRENOR,Tase lasaneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ,tu ne bagi in 'B " ,dute si lasaneeeeeeeeeeeeeee

  • 0
    0
    Link
    dumitru Marți, 09 Octombrie 2012 11:20 postat de dumitru

    Cum am spus de prima oara de la instalarea lui Tase,imi pare rau de el dar nu este ANTRENOR ,orice altceva dar nu ANTRENOR,Tase lasaneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ,tu ne bagi in 'B " ,dute si lasaneeeeeeeeeeeeeee

  • 0
    0
    Link
    marian Marți, 09 Octombrie 2012 10:51 postat de marian

    antrenor de liga a2 echipa de liga a2 rusine rusine tanase daca vrea binele echipei ar fi bine sa plece azi

  • 0
    0
    Link
    PETRU Marți, 09 Octombrie 2012 09:54 postat de PETRU

    Haos total,Giurgiu rezerva,Filip in teren cu pase gresite....nu se vede nici o ideie de joc....cine este de vina ? ANTRENORUL,dati-l afara fratilor nu vedeti ca este depasit din toate punctele de vedere ?Se dorea un deklic odata cu plecarea lui Dorinel,dar ca sa se intample asta era nevoie de o alta tactica de joc,dar "marele " nostru antrenor,merge pe urmele lui Munteanu cu aceiasi tactica citita de toti competitorii....a facut mici schimbari obligat de accidentari,schimbari care dovedeste ca mai se gaseste ceva prin curtea clubului,dar trebuie folositi de cineva priceput,eu zic ca avem lot mult mai bun fata de pozitia din clasament,dar ne lipseste antrenorul priceput.Nu mai dati vina pe jucatori ca ei fac ce li se cere de ANTRENOR.Ma astept sa-si dea demisia dar se vede ca nu sta asa de bine cu caracterul.....asa l-am perceput pe Tase,un om de caracter,dar cu regret constat ca nu este asa...CE VREI MAI ,TASE ,SA NE BAGI IN B ????????!!!!!!!!!!!!

  • 0
    0
    Link
    Statescu Marți, 09 Octombrie 2012 09:14 postat de Statescu

    Comentatorul TV a fost elegant cand a afirmat ca "otelarii" joaca in asa fel de parca nu s-ar fi cunoscut in viata lor si s-au intalnit pentru prima data la acest meci !!! Un haos total ! Pacat de suporterii care mai cred in aceste caricaturi ...... !

  • 0
    0
    Link
    gogu Marți, 09 Octombrie 2012 08:39 postat de gogu

    pacat ca s-a ajuns aici, nu vreau ca echipa asta sa cada in b.

  • 0
    0
    Link
    Nobel Marți, 09 Octombrie 2012 08:31 postat de Nobel

    Ieri citeam despre decernarea premiului Nobel pentru medicina. Si baietii nostri ar merita un Nobel. Cel pentru PACE, ca tot nu mai bat pe nimeni....

  • 0
    0
    Link
    TOM Marți, 09 Octombrie 2012 08:07 postat de TOM

    AM AJUNS DE RASUL LUMII !
    NU ARATA NIMIC ECHIPA !
    FARA SUPARARE DAR ANTRENORUL TREBUIE SA-SI DEA DEMISIA PANA NU E PREA TARZIU !

  • 0
    0
    Link
    CICI Marți, 09 Octombrie 2012 07:36 postat de CICI

    @marius - de acord cu tine,insa cred in adancul tau ca si tu crezi la fel ca Para va da mai multe goluri decat Pena ...care este o marioneta de careu...
    Nu stiu ce antrenor din Romania ar putea avea rezultate cu actuala echipa..hai sa ne gandim totusi ..o echipa de 3 ani fara nici o achizitie importanta ...nu stiu daca mai e vreo echipa prin liga 1 care sa nu faca transferuri ..fie si ele moca,pe datorie sau cum vreti..singurul castig pare a fi DIDI (din pacate accidentat)
    NU cred ca Tase reprezenta in momentul de fata cea mai buna solutie ,el si Hagi nu pot fi antrenori niciodata, merita o sansa dar nu sa scoata echipa din *****,nu are experienta ptr asa ceva.(existau solutii mai bune cred)
    La meciul de aseara ,s-a vazut neputinta....salariile blocate la baieti pana ajung pe plus si 3/4 din ei out in iarna..si daca se tot merge pe solutia jucatori ieftini sau moca...am impresia ca o sa retrogradam...

  • 0
    0
    Link
    marius Marți, 09 Octombrie 2012 07:21 postat de marius

    Oare actionarii ce parere au de ce au achizitionat?Toata lumea a incercat sa scuze echipa si jocul,dar nu are rost sa ne mai ascundem.Tase ar trebui sa recunoasca ca nu este inca capabil sa conduca o echipa de prima liga,iar jucatorii ar trebui sanctionati drastic.Asa cum cer bani la performanta,asa trebuie si amendati cand joaca vai mama lor.In meciul de aseara au fost lamentabili.Nu a fost unul care sa zici ca a jucat ceva.De ce se asteapta returul pentru a lua ceva jucatori?Nu sunt jucatori liberi si de valoare pe piata?Cat despre Tase,nu se poate ca tu sa te gandesti la salvare aducand o baba.Daca salvarea echipei sta in Paraschiv atunci liga a 2-a scrie pe noi.

  • 0
    0
    Link
    luc Marți, 09 Octombrie 2012 06:13 postat de luc

    Pacat ,din faimoasa otelul ce a mai ramas , o echipa de cositor. Turnatile "cositoru` "poate sunt speriati .

  • 0
    0
    Link
    jugaru lucian Marți, 09 Octombrie 2012 03:24 postat de jugaru lucian

    Dupa ce copiii galateni au obtinut rezultate exceptionale la Campionatele Nationale pe Echipe aducand acasa nu mai putin de noua medalii din care doua de aur, a venit randul seniorilor sa se infrunte.
    Divizia A care se disputa zilele acestea la Olanesti se anunta una extrem de echilibrata aproape toate echipele avand sanse sa termine atat pe podium dar si de a retrograda in cazul unei evolutii mai slabe. Dupa doua infrangeri la echipe la fel de bine cotate Sah Club Galati a reusit aseara sa obtina prima victorie in Divizia A, in fata favoritei nr.1 Muncitorul Resita. Decisiva a fost victoria rapida in stil de mare campion a juniorului nostru Daniel Martian. Partidele pot fi urmarite LIVE : ****://***.sahlive.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=95&Itemid=408


    In acelasi timp la Slanic Moldova, Diana Galati joaca Divizia B.

    9-11 Noiembrie va avea loc la Cantina Studentilor nr.1 un concurs de sah cu premii in valoare de peste 6.000 lei ****://sahgalati.com/

  • 0
    0
    Link
    IonV Marți, 09 Octombrie 2012 01:17 postat de IonV

    Mi-as dori sa n-am dreptate dar se pare ca tot mai pregnant incep sa miroase a liga a 2-a !

  • 0
    0
    Link
    IRINEL Marți, 09 Octombrie 2012 00:31 postat de IRINEL

    DEZASTRU, nu ne mai scoate din mocirla asta, nimeni. Nici reprosurile nu isi mai au rostul. FELICITARI ziaristilor, care prin pupincurismul lor, cred ca fac bine echipei. TREBUIE dat cu Tanase si compania de pamant si la propriu si la figurat. ECHIPA de handicapati. Bun ANTRENOR, il tii pe Giurgiu pe tusa si joci cu Filip care nici cu buletinul in mana nu stie cum il cheama, Cucu.. bun de liga 4-a, Punosevac, Stromajer, Iorga, Pena...CATASTROFE. Inkango tot mai slab de la meci la meci. Sunt necesare AMENZI USTURATOARE, poate cu...burta goala isi fac si ei datoria.