UPDATE Două transferuri tari la Oţelul!

Scris de  Vineri, 14 Decembrie 2012 15:12
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)
UPDATE Două transferuri tari la Oţelul! Victoraş Astafei va semna cu Oţelul Galaţi

UPDATE ORA 17.25 - Mijlocaşul Dănuţ Enescu şi-a reziliat astăzi, pe cale amiabilă, contractul cu Oţelul Galaţi.


Oţelul şi-a mai asigurat astăzi serviciile a doi noi jucători pentru retur, după ce în urmă cu o lună se semnase primul transfer pentru 2013, cel al lui Alexandru Zaharia, de la CS Severin.

Cele două transferuri ca şi finalizate astăzi sunt atacantul Cosmin Vancea, de la CS Severin, şi cel care a fost ratat de puţin în vara anului trecut, mijlocaşul de bandă Victoraş Astafei, de la Gaz Metan Mediaş.

"Suntem în negocieri foarte avansate, detaliile au fost lămurite, mai rămâne semnătura", ne-a declarat un oficial al clubului gălăţean.

 

Citit 2452 ori Ultima modificare Vineri, 14 Decembrie 2012 17:24

8 comentarii

  • postat de smecher Duminică, 16 Decembrie 2012 16:24 Link la comentariu
    0
    0

    ce oameni prosti sa moara mama adica cum ma vreti sa spuneti ca vancea si astafei nu sunt transferuri bune sa va spun ceva plecarile acestea ale lui bus enescu viglianti nu sunt o pierdere ba din contra chiar e mai bine ca numai sunt jucatori ai acestei echipe consider ca asa este mai bine parerea mea ba deci eu nu inteleg adica vancea e panarama de fotbalisti pai voi stiti ca vancea de care ziceti voi ca e panarama a dat 6 goluri pentru gaz metan severin in acest sezon chiar si astafei a aratat ceva atat sezonul asta cat si sezoanele trecute ba mie rusine ce spuneti despre acesti jucatori bus daca vreti sa stiti a devenit celebru datorita acelui gol dat dintr-o pasa la meciul cu steaua din sezonul 2010-2011 sau cand s-a jucat supercupa romaniei a fost de mult timp nu trebuie sa ne intoarcem in urma trebuie sa mergem inainte sa uitam ce a fost si pe deasupra a realizat clubul atunci in sezonul ala campionatul si supercupa romaniei a ajuns echipa in grupele champions league si apoi ce au facut s-au facut de tot rahatul in sezonul 2011-2012 iar acum fac la fel in acest sezon distractie peste distractie atat fotbal nimic eu sunt multumit de aceste transferuri inca odata spun ca sunt minunate dar voi ce stiti ba gata au venit astafei si vancea sa aruncam cu pietre in ei ce pula mea nu in loc sa fie primiti cum se cuvine voi injurati am impresia ca multi dintre voi nu le aveti cu fotbalul si vreti sa va bateti joc

  • postat de deea Duminică, 16 Decembrie 2012 05:51 Link la comentariu
    0
    0

    Cei de la Oţelul, fotbalişti, conducerea tehnică şi executivă, alături de mai totţi angajaţii clubului şi """""""""""""""" câţiva suporteri""""""""""" ADICA grupul fomistilor sidexplozia DA vedeti foarte bine sidexplozia ei care pana la meciul cu piatra neamt in cupa au injurat incontinuu tot ce tine de echipa si administratie , acum se duc s manance cu injuratii si mai mult de atat au facut poze cu ei . ASTA SPUNE ABSOLUT TOT de felul lor de a fi , niste NIMENI.

  • postat de smecher Sâmbătă, 15 Decembrie 2012 11:21 Link la comentariu
    0
    0

    taci ma din gura aia proasta a ta tu crezi ca cu lotul asta va reusi sa evite retrogradarea nu eu sunt multumit ca s-au adus acesti jucatori mie mi se par foarte buni ca spui tu ca nu iti plac fa-te antrenor daca nu iti convine si aduci tu ce jucatori vrei eu zic ca sunt buni iar slovacul asta nu stiu daca va mai veni ca vrea salariu mare am impresia ca se da mare golan asta eu l-am vazut in poze cum arata e tatuat ca si mutu sau alti fotbalisti e tanar intradevar dar nu stiu daca vrea sa vina oricum daca nu vrea aici sa se duca la steaua daca aici nu-i place el oricum era dorit de steaua dinamo de prin articole scrie asa ca daca nu iti convine ceva fa-te antrenor mai omule daca zici ca astia sunt fotbalisti varza habar nu ai tu deloc

  • postat de gigi Vineri, 14 Decembrie 2012 20:54 Link la comentariu
    0
    0

    Transferuri tari !!!!!!!!! Autorul articolului ori nu se pricepe la fotbal , ori ne ia de prosti. Doi jucatori de la ciuca batailor din liga 1 si unul de la o echipa ce se bate sa scape de la retrogradare......

  • postat de IRINEL Vineri, 14 Decembrie 2012 20:32 Link la comentariu
    0
    0

    Sperăm la transferuri calitative, nu cantitative, nu am înţeles niciodată, de ce au fost transferaţi unii jucători, gen Enescu, Mardare sau mai stiu eu cine, care nu au jucat nici măcar 1 minut pentru Oţelul.

  • postat de bitum Vineri, 14 Decembrie 2012 19:25 Link la comentariu
    0
    0

    La cate echipe din liga 1 sunt la un pas foarte mic de insolventa si care nu vor putea sa-si plateasca jucatorii si nici macar licenta pentru liga 1, nu ar fi de mirare sa vedem la Otelul si jucatori de la Rapid, Dinamo,Brasov si alte echipe cu nume dar fara bani.Otelul este inca o echipa potenta din punct de vedere financiar, dar cumpara cu bani putini, chibzuiti sau ia jucatori liberi de contract, care vor fi o multime in iarna asta dupa cum se vede.
    Stati linistiti, nu picam in liga 2, la cate probleme au celelalte echipe.
    Parca vad ca prind si o cupa europeana din care o sa iesim tot pe usa din dos.

  • postat de smecher Vineri, 14 Decembrie 2012 17:27 Link la comentariu
    0
    0

    ma bucur ca s-au gandit sa aduca jucatori valorosi vesti bune ca astea sa tot fie insa astept sa vad ce achizitii vor mai veni pe parcurs fiindca lotul nu este batut in cuie mai trebuie schimbati jucatori cat despre antrenor nu se va schimba din cate se pare si nici slovacul acela s-ar putea sa numai vina pe motiv ca vrea un salariu mare dar sunt discutii probabil va face ceva narcis raducan