HOCHEIȘTII de la Dunărea, leşinaţi în al patrulea meci din ultimele cinci zile

Echipa de hochei Dunărea Galaţi a pierdut, miercuri, 28 septembrie, a doua partidă de pe teren propriu cu Progym Gheorgheni, scor 2-5 (0-2, 0-2, 2-1),  din cadrul Ligii Naţionale.

În faţa unui adversar căruia cu o zi înainte îi fusese net superior, de data aceasta echipa gălăţeană nu prea a contat pe gheaţă, mai ales în primele două reprize. Dunărea a făcut unul dintre cele mai slabe jocuri din ultimii ani, astfel că în minutul 7 din a treia repriză tabela de marcaj indica un scor dureros, 0-5, asta in condiţiile în care Bogdan Popa nu a apărat deloc rău, dimpotrivă!

Hocheiştii gălăţenii au fost foarte lenţi, atât în patinaj cât şi în luarea deciziilor, semn de oboseală în condiţiile în care acesta a fost al patrulea meci în ultimele cinci zile pentru Dunărea, unul îngrijorător prin prisma faptului că în următoarele trei zile formaţia gălăţeană mai are de jucat câte o partidă pe zi: joi, la Galaţi (ora 18.00), cu DVTK în Liga Mol, vineri şi sâmbătă la Braşov, cu Corona.

Citit 2074 ori Ultima modificare Miercuri, 28 Septembrie 2016 23:44