United a început perfect play-off-ul Ligii I de futsal

Echipa gălățeană de futsal United a făcut un pas uriaș spre semifinalele Ligii I, câștigând în faţa formaţiei Spicom Sf. Gheorghe, cu scorul 3-0, prima partidă din play-off, disputată joi seară, în deplasare. Se joacă după sistemul „două victorii din maximum trei meciuri”, iar următorul duel dintre cele două echipe va avea loc săptămâna următoare la Galaţi, marţi de la ora 18.00. În cazul în care Spicom va reuşi să egaleze la general, meciul decisiv se va disputa tot la Sala „Dunărea”, miercuri.

Jocul de la Sf. Gheorghe a fost echilibrat, superioritatea tactică a celor de la United fiind răsplătită cu 4 minute înainte de final, când şutul lui Laşcu a fost deviat superb în gol, cu călcâiul, de Apostol. În ultimul minut, Spicom a forţat egalarea scoţând portarul iar echipa gălăţeană a profitat, marcând de încă două ori în poarta goală, prin Burdujel şi Stoikov.

Citit 1219 ori Ultima modificare Joi, 28 Aprilie 2016 21:14