Garda de Mediu Galați a anunțat, la sfârșitul săptămânii trecute, pe 19 iunie, o nouă amendă aplicată în urma unui control la o exploatare de agregate minerale situată în satul Condrea, din comuna Umbrărești. Amenda, în valoare de 60.000 de lei, a fost decisă pentru nerespectarea obligațiilor prevăzute de legislația de mediu, la ea adăugându-se și un avertisment, pentru neîndeplinirea unei măsuri dispuse anterior de comisarii de mediu. A fost cea de-a patra amendă ustu ...