Incident reprobabil la Siretul Cosmești - Victoria Independența

(7 voturi)

Dacă în ultima vreme meciurile din campionatul județean s-au desfășurat în plină sportivitate, duminică la Cosmești s-a petrecut un incident reprobabil. Mai erau trei minute de joc, când meciul Siretul - Victoria Independența s-a întrerupt din cauza faptului că spectatorii au intrat pe teren, obligând arbitrul să oprească partida, în timp ce oaspeții s-au retras la vestiare. Arbitrul Flavian Pavel a așteptat trei minute, conform regulamentului, după care a fluierat sfârșitul jocului.

Cele întâmplate la Cosmești vor fi analizate de Comisia de Disciplină a Asociaţiei Judeţene de Fotbal și vor fi aplicate sancțiunile care se impun.

Rezultatele rundei a XIX-a din Liga a IV-a: Siretul Cosmești - Victoria Independența 3-2, în minutul 87 când s-a încheiat partida din cauza incidentelor (2-2, la juniori); Alegria Matca - Viitorul Umbrărești 3-0 (1-3), marcatori: Huhulea, Bobocea, G. Condrache; Voința Cudalbi - Gloria Ivești 2-0 (3-1), marcatori: Moroșanu, Dragomir; Covurluiul Tg. Bujor - Avântul Drăgănești 4-1 (5-0), marcatori: E. Dumitru 2, Năpârlică și Ionuț Constantinescu/ Cristea; Muncitorul Ghidigeni - Lascăr Schela 3-3 (2-3), marcatori: Popa 2, Hârcă/ Tănasă, Mihai, Nedelcu; Progresul Munteni - Agrostar Tulucești 2-3 (0-4), marcatori: A. Dumitru, Ola/ Țâmpău, Spânu, Drăgan; Șoimii Foltești a stat.

Clasament: 1. Voința Cudalbi 44 puncte, 2. Alegria Matca 40 p, 3. Covurluiul Tg. Bujor 38 puncte.

La juniori: 1. Tulucești 47 puncte, 2. Tg. Bujor 43 p, 3. Ghidigeni 37 puncte.

Miercuri, de la ora 17:30, au loc patru meciuri restante din turul campionatului: Progresul Munteni - Gloria Ivești, Victoria Independența - Alegria Matca, Covurluiul Tg. Bujor - Siretul Cosmești și Avântul Drăgănești - Lascăr Schela.

Rezultatele din Liga a V-a: Victoria Slobozia Conachi - Inter Tudor Vladimirescu 6-1, Siretul Piscu - ACS Vânători 0-5, Foresta Șendreni - Mălina Smârdan 4-0, Luceafărul Berești - Răzeșii Valea Mărului 3-1, Voința Cișmele - Prutul Vlădești 5-2, Sporting Galați - Viitorul Costache Negri 1-1, Avântul Jorăști - Zorile Grivița 4-1 și Viitorul Frumușița - Flacăra Pechea 0-4.

Clasament: 1. Foresta Șendreni 45 puncte, 2. ACS Vânători 43 p, 3. Flacăra Pechea 42 puncte.

Citit 1415 ori Ultima modificare Marți, 16 Aprilie 2024 14:34

Lasă un comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.

ATENTIE: Comentariile nu se publică automat, vor fi moderate. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare, iar autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate.

Prin comentariul meu sunt implicit de acord cu politica de confidenţialitate conform regulamentului GDPR (General Data Protection Regulation) şi cu Termeni si condițiile de utilizare ale site-ului www.viata-libera.ro