Gheorghe Arsenie

Gheorghe Arsenie

Zile pline pentru CSU Belor și CSM Arcada

Sâmbătă, 10 Aprilie 2021 04:00 | Publicat în SPORT
Finalul acestei săptămâni găsește echipele gălățene de volei pe deplin angrenate în competiţii - câte trei meciuri în trei zile. În turneul feminin play-out, CSU Belor a învins, ieri după-amiază, la Pitești, scor 3-0, pe "U" Cluj. Gălățencele vor juca astăzi cu Argeș Pitești, iar duminică le vor întâlni pe fetele de la CS Medicina Tg. Mureș. La masculin, CSM Arcada a obținut doar un punct cu SCM "U" Craiova (scor 2-3) în meciul de joi, iar ieri-seară a jucat cu ...

CSU Belor joacă în turneul play-out

Vineri, 09 Aprilie 2021 05:00 | Publicat în SPORT
După ce multă vreme s-a aflat în zona de mijloc a clasamentului Diviziei A1, echipa gălățeană de volei feminin a încheiat sezonul regulat pe locul al nouălea, primul din grupa de jos a competiției, clasare care a generat nemulțumiri pe toate palierele. Elevele antrenorului Bogdan Paul vor fi nevoite astfel să joace în turneul play-out. Meciurile respective debutează astăzi, la Pitești, unde se întrec echipele: CSU Belor - locul 9 (9 victorii, 13 înfrângeri, 27 puncte, setaver ...

"O încununare a întregului parcurs din acest sezon"

Joi, 08 Aprilie 2021 06:00 | Publicat în SPORT
Astăzi se dispută primele meciuri din turneul play-off al primului eșalon masculin de volei, partide ce vor stabili campioana şi celelalte medaliate ale actualei ediţii. Turneul este găzduit de Sala Sporturilor din Zalău și la el iau parte cele mai bune patru echipe, în ordinea punctelor acumulate: CSM Arcada - 55 puncte, VM Zalău și Steaua - câte 46, SCMU Craiova - 44. Dupa câte se poate vedea, echipa noastră se prezintă cu un bilanț excelent, fapt ce-l mulțumește și pe ant ...

CSM Arcada atacă un nou titlu

Miercuri, 07 Aprilie 2021 04:00 | Publicat în SPORT
Începând de mâine şi până sâmbătă, în Sala Sporturilor din Zalău se vor disputa meciurile primei faze a turneului play-off la volei masculin. Se întrec cele mai bune patru echipe din primul eşalon, în frunte cu dubla campioană naţională CSM Arcada Galaţi. Echipa noastră, aflată pe primul în clasament, va susţine cele trei meciuri în ordinea: SCM "U" Craiova (locul 4), Volei Municipal Zalău (2), Steaua Bucureşti (3). Meciurile celui de-al doilea turneu vor avea loc peste ...

Gălățencele de la CSM sunt "în cărți"

Marți, 06 Aprilie 2021 00:00 | Publicat în SPORT
Zilele acestea s-au disputat primele meciuri din turul Grupei Valoare 1 a Campionatului Național de handbal junioare I (categoria cea mai mare). Gălățencele de la CS Municipal fac parte dintr-o grupă tare, cu echipe mult mai puternice decât în prima fază a competiției. Toate adversarele provin de la cluburi din Capitală. "Am avut trei meciuri dificile, în care consider că ne-am descurcat bine. Așteptăm cu încredere returul, programat în perioada 23-25 aprilie, în care sperăm s ...

Fetele de la CSU Belor, misiune foarte grea

Vineri, 02 Aprilie 2021 04:00 | Publicat în SPORT
Cele 12 echipe feminine din primul eșalon de volei românesc se întâlnesc în ultimul turneu al Campionatului Diviziei A1. Gălățencele vor juca trei partide în cadrul turneului organizat de Știința Bacău, alături de formația gazdă, CS Voluntari și Alba Blaj. Clasamentul la zi ne arată că prima grupă valorică a turneului principal play-off, locurile 1-4, s-a cam conturat. Iată-le pe primele patru clasate: 1. CSM Târgoviște 53 puncte, 2. Alba Blaj 52 p, 3. Dinamo 42 p, 4. CS ...

Sezon excelent pentru jucătorii CSM Arcada, după prima parte a Diviziei A1

Marți, 30 Martie 2021 03:00 | Publicat în SPORT
S-a încheiat sezonul regulat al Campionatului Național de volei pentru echipele masculine. Echipa Galațiului, care a repetat evoluţia foarte bună, se menţine printre formațiile de elită ale competiției. La finele sezonului regulat, CSM Arcada se află în fruntea clasamentului cu un bilanț excelent: 18 victorii, două înfrângeri, 55 de puncte și un setaveraj de invidiat, 57:9. Foarte interesant este și ecartul de puncte față de urmăritoare. Zalăul și Steaua au câte 46 de pun ...

CSM Arcada a trecut și de Craiova

Luni, 29 Martie 2021 03:00 | Publicat în SPORT
Meciul derbi al turneului de la Galați a fost susținut de dublii campioni și SCM "U" Craiova, două dintre cele mai bune echipe ale primului eșalon. Cele două grupări au oferit un joc cu mult volei de calitate, demonstrând de ce ocupă locuri de play-off. Gălățenii au fost și de această dată "vioara întâi", obținând un succes clar, la scorul de 3-1 (25-15, 25-21, 20-25, 25-20). Învingătorii au dominat primele două acte, iar in al treilea au mers cap la cap (8-8, 14-14, 18-19) ...

Galațiul găzduiește încă un turneu fierbinte. „Vom juca meciurile numai la victorie”

Vineri, 26 Martie 2021 06:00 | Publicat în SPORT
În acest weekend se dispută meciurile ultimelor turnee din sezonul regulat al Diviziei A1 al competiției masculine de volei. Cele trei turnee la care participă 11 echipe din primul eșalon au loc la Galați, București și Cluj. În Sala Sporturilor "Dunărea", tot fără spectatori, vor juca patru echipe, în cele trei zile de întreceri fiind programate câte două meciuri pe zi. Iată și programul complet: astăzi, ora 17:00, CSM Arcada - SCMU Craiova; ora 20:00, Știința Explorări Ba ...

Gălățencele, înfrângere în „Liga Florilor”

Joi, 25 Martie 2021 00:00 | Publicat în SPORT
Competiția feminină a primei ligi de handbal feminin, "Liga Florilor", a programat ieri noi meciuri, care au fost găzduite de Sala Sporturilor din Baia Mare. Gălățencele de la CS Municipal au avut un meci foarte dificil, în compania echipei Rapid București, joc pierdut la scorul de xx-xx. Din păcate, efortul elevelor prof. Alexandrina Soare de a evada din subsolul clasamentului nu s-a putut materializa. ...
Pagina 1 din 148