Pentru că era prea obosit ca să meargă pe jos, un minor de 13 ani din județul Galați a luat motocicleta de la service-ul tatălui său și a pornit cu ea spre casă. Copilul nu a ținut cont de faptul că aceasta nu avea numere de înmatriculare. Din păcate pentru el, drumul spre casă i s-a intersectat cu cel al polițiștilor, care l-au luat la întrebări. În fața oamenilor legii, minorul a spus că tatăl său administrează un service auto în oraşul Berești și că a luat motocicleta pentru a ajunge acasă. Oamenii legii au contactat părinții copilului, care s-au prezentat în scurt timp la fața locului. Polițiștii au întocmit dosar penal pentru conducere fără permis și pentru punerea în circulație a unui vehicul neînmatriculat. Motocicleta a fost ridicată, în vederea continuării cercetărilor.
La 13 ani, s-a plimbat cu o motocicletă luată din service Scris de Raluca Ichim
Etichetat cu
Raluca Ichim
Articole recente - Raluca Ichim
Peste 3.400 de absolvenți de gimnaziu intră în focurile examenelor la Galați Congresul liberalilor. PNL cere demisia unor membri ai partidului până luni la prânz Premiul „Inspire Award” pentru echipa gălățeană ByteForce, în Olanda, la Campionatul European Premier Event Talent, profesionalism și pasiune, în slujba copilăriei. Festivalul „Talente dunărene” Creativitate şi spririt de echipă, la Liceul „Dumitru Moțoc”1 comentariu
-
postat de AdyJoi, 24 August 2023 07:5992.86.16.***Bataia e rupta din rai. Deci o corectie bunicica, ar fi putut fi aplicata minorului.00

