Tramvaiele de pe traseele 7 şi 44, în „vacanţă” de 18 zile
Duminică, 28 Iunie 2026 09:00 | Publicat în EVENIMENT
„Fără tramvaie şi troleibuze în weekend? Nemulţumiri la Transurb” era ştirea care „dădea în clocot” în ediţia online a ziarului „Viaţa liberă” din 28 mai. La acel moment, potrivit surselor noastre, propunerea de a se renunţa la transportul electric pe durata weekendurilor fusese făcută de către conducerea societăţii Transurb, în cadrul negocierilor pentru noul contract colectiv de muncă.
Concret, s-ar fi dorit ca, din 6 iunie, tramvaiele şi troleibuzele să ră ...

