Ministrul de Finanțe, Marcel Boloș, a anunțat că termenul pentru aplicarea amnistiei fiscale a fost prelungit până la 20 decembrie 2024. În plus, Ministerul Finanţelor va propune permanentizarea acordării bonificației de 3% pentru contribuabilii care și-au achitat la timp taxele și impozitele. "Concret, termenul-limită pentru depunerea notificărilor prin care se transmite intenția de a beneficia de amnistie rămâne 25 noiembrie, dar prelungim termenul pentru emiterea certificatelor de atestare fiscală și plata până la 20 decembrie", a spus Boloș. Peste 120.000 de contribuabili și-au prezentat deja intenția să beneficieze de amnistie.
Termenul pentru amnistia fiscală, prelungit Scris de Cristinel Luca
Etichetat cu
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Care este „polul” amenzilor la balastiere din judeţul Galaţi Infracțiuni în Italia și la Tecuci, pușcărie la Galați Debitul Dunării, sub media multianuală Pagube de zeci de mii de lei. Administrator de firmă din Galați, înșelat de un fals inspector ANAF Avertismentul Apă Canal în contextul creșterii consumului de apă
Mai multe din această categorie:

