Colecția remizelor nedrepte: Oțelul - „U” Cluj 1-1

(25 voturi)

Oțelul a mai scăpat din mână un meci pe care ar fi meritat să-l câștige, sâmbătă seară, la confruntarea cu “U” Cluj, scor 1-1. În aceeași categorie se încadrează și jocurile cu UTA și Sepsi, tot cu 1-1 încheiate. Revenind la meciul cu “U” Cluj, un penalti discutabil a făcut ca oaspeții să egaleze într-un meci ce părea deja câștigat de elevii lui Dorinel Munteanu.

Repriza a doua a fost una foarte bună din partea Oțelului, care reușise să deschidă scorul prin Alexandru Pop (singurul marcator din acest campionat al echipei), după o centrare exemplară a lui Tănase (min. 59). Din păcate pentru miile de fani din tribunele stadionului, Nistor a executat cu siguranță penaltiul din minutul 90, care a întârziat încă o dată prima victorie a Oțelului din actuala ediție a Superligii. După cinci etape disputate până acum, Oțelul are patru puncte acumulate - toate de pe urma unor remize. Următorul meci al gălățenilor este sâmbătă, 19 August, în deplasare la FC Botoșani.

Citit 3387 ori Ultima modificare Luni, 14 August 2023 01:55

13 comentarii

• postat de luam goluri dupa schimbari, dupa minutul 60. conceptia gresita de a tine scorul
    Duminică, 13 August 2023 17:54
    89.39.81.***
    in afara de neagu nici un jucator nu a jucat intr-o prima liga...baietii vor, dorinel e bun la vorbe. problema e ca echipa nu are experienta si valoare de superliga. din 15 puncte puse in joc avem 4, cu 3 goluri marcate...daca nu se intimpla ceva, de bine pentru echipa o sa fie de rau....
    0
    0
  • postat de comunismul
    Duminică, 13 August 2023 16:34
    5.13.130.***
    adevarul este ca a avut asa un bulan! nistor ala! bagami-as picioarele! si nu cu sepsi sfantu gheorghe! sau cu universitatea craiova! ci cu uta arad tot asa! dansa iacob ala in poarta! nu se poate! asa nu se poate! cu ce jucatori vrei tu sa castigi! carjan fatai yabre neagu zivulic cisotti!
    0
    0
  • postat de vali
    Duminică, 13 August 2023 15:13
    5.13.228.***
    nu putem castiga daca nu marcam e goluri toate Pop si inlocuit bagam Carjan sa fim siguri ca nu mai dam , trebuie curatenie incepand cu carja,fatai ,ghiocel etc si adusi jucatori tot spunem ca vin altii dar sa nu continuam cu lotul asta tot turul si sa vezi 10 p la sfersitul turului si cu 2000 in
    0
    0
  • postat de La 11m, portarul nostru a jucat mingea, a atins mingea, apoi din inerția corpului în deplasare a atins picioarele jucătorului U Cluj
    Duminică, 13 August 2023 13:13
    109.166.128.***
    Problema este că nu putem ține scorul favorabil nouă în ultimele 30 de minute cu Sepsi și UTA, cu toate că Dorinel bagă jucători proaspeți pe teren masiv. Faulturile au fost la interpretarea arbitrului, la gol anulat ''faultul'' a fost după ce mingea era deja pasată de către jucătorul U Cluj.
    0
    0
  • postat de mirel
    Duminică, 13 August 2023 08:19
    5.13.218.***
    citat antrenor Dorinel Munteanu :Jocul m-a satisfacut in mare parte"
    86.124.202.***
    Hai să-l lăsăm pe DORINEL să-și aleagă băieții cei mai buni din cei buni!!!Va găsi formula cea bună și o să fim mulțumiți !!! HAI DORINEL,HAI OȚELUL!!!Vin meciuri accesibile și om vedea !!!
    0
    0
  • postat de Din galati
    Duminică, 13 August 2023 07:46
    213.233.88.***
    Dacă nu se face curățenie la lot și apoi nu se baga mina adinc în buzunare ca să aduci 3 jucători de liga 1 o sa fie greu.
    0
    0
  • postat de Dante
    Duminică, 13 August 2023 06:54
    109.166.135.***
    Jocul a scăzut tare după ce echipa a rămas în 10 jucători odată cu intrarea lui Cârjan, care ca de obicei, a atins mingea de 3 ori, fără nicio eficientă pentru joc ...
    79.115.59.***
    Felicitari pentru marcatorul golului, Pop si pentru Tanase. Clujul a fost echipa mai slaba ,dar a lasat impresia ca e ajutata de arbitru. Ne e dor de Dur Bozoanca in poarta.
    0
    0
  • postat de Riktus
    Sâmbătă, 12 August 2023 22:04
    86.124.201.***
    ...N-as spune chiar nedrepte. Un jucator adevarat nu da vina pe ghinion, pe arbitri, pe vreme, astre sau iconite. Asuma-ti jocul.Cand intri pe teren, trebuie sa fii constient ca te astepti si la lucruri imprevizibile ori nedrepte pe parcursul jocului de care TREBUIE sa faci fata. Aveti multe lipsuri
    0
    0
  • postat de Mario
    Sâmbătă, 12 August 2023 21:18
    89.137.136.***
    Deja este al 3 meci,pe care îl pierd pe mâna lor,nu înțeleg de ce Munteanu l a scos din echipă pe Gaitan,care a jucat f bine cu Sepsi și tot insistă cu acest Cisotti,care e slab de tot,ii scoți pe Bodisteanu și Lopez,care au mai mișcat ceva,cine înțelege ce i în capul acestui om,experimente ciudate
    Doua goluri puteau fi aparate in meciurile cu FCSB si UTA daca se plasa bine
    acum in meciul cu U Cluj si-a batut joc de toata echipa in plus de publicul din tribune