Bal? Nu, scandal

La un pas de o nouă reuşită. Acesta ar putea fi titlul rubricii de pariuri de astăzi. Marţi seară ne mergea iarăşi bine: Marseille făcea nuntă la Caen (scor final 0-3), Sheffield dădea bairam cu Yeovil (final, 4-0), iar Lazio avea 2-0 cu Verona. N-aveam emoţii cu Realul, care a şi învins ceva mai târziu la Malaga cu 1-0, iar Santander fugea după 2-0 cu anonimii de la Mirandes. Numai că la 1-0 a fost eliminat un jucător al gazdelor şi am început să transpirăm cu ochii la cronometru. Dincolo, Lazio era egalată cu un sfert de oră înainte de finiş, însă minutul 90 a fost izbăvitor: 3-2! Meciul-problemă a avut-o pe tot Racing în prim-plan: eliminarea i-a atras golul egalizator şi investiţia ni s-a tăiat la spartul târgului. Începuserăm cu bal şi am încheiat cu scandal.

Biletul zilei

Napoli – Cesena                        1         (cota 1.33)

Athletic Bilbao – Albacete            1         (cota 1.28)

Academica – Oliveirense             1         (cota 1.60)

Osasuna – Barcelona                 Osasuna marchează (cota 1.67)

Atromitos – ARIS Salonic             1X         (cota 1.25)

Începutul de an ne rezervă foarte multe meciuri eliminatorii, de cupă, iar pentru diseară am găsit cinci jocuri excelente. Osasuna Pamplona poate visa la orice, numai la calificarea în dauna catalanilor, după 0-4 în tur, nu. Dar măcar să marcheze un gol mi se pare de bun simţ să spere. E nevoie apoi de victoriile lui Napoli, Bilbao şi Academicăi Coimbra. Pentru final am pus dublă în duelul Atromitos – ARIS Salonic, cota generală a biletului fiind de 5.68. Succes maxim!

Citit 1911 ori Ultima modificare Miercuri, 11 Ianuarie 2012 13:54