Minutule 90, te iubim!

Când pierzi în minutul 90 îţi vine să te reprofilezi, asta dacă eşti antrenor sau jucător de fotbal. Pariorul nu are de ales: trebuie să continue. Parcă aşa suna un dicton latin. Mă rog, detalii. Ideea este că, după evenimentele sportive de joi seară, iubim mai mult momentul în care se trage cortina. Fix în minutul 90 a învins Academica pe Oliveirense (scor 1-0) şi Atromitos pe ARIS (final 2-1), deşi în această partidă util ar fi fost şi egalul. Nici Napoli n-a fost departe de trendul acestui cupon: a punctat în minutul 86 pentru un 2-1 chinuit cu Cesena. Bilbao surclasase cu 4-0 pe Albacete, iar Pamplona profitase din plin de cota 1.67 pentru gol marcat cu Barca: rezultat definitiv 1-2. Aproape 60 de lei ne-au intrat în buzunar, deci avem ce paria şi în weekend. Chiar două bilete distincte!

Biletul nr. 1

Liverpool – Stoke                         1         (cota 1.40)

St. Etienne – Sochaux                  1         (cota 1.65)

Catania – AS Roma                      X2         (cota 1.32)

Valencia – Real Sociedad              1         (cota 1.40)

Cesena – Novara                         Ambele echipe înscriu (cota 1.96)

Biletul nr. 2

Tottenham – Wolverhampton        1         (cota 1.25)

PSG – Toulouse                           1         (cota 1.55)

Mallorca – Real Madrid                 2         (cota 1.25)

Fiorentina – Lecce                        1         (cota 1.40)

Bordeaux – Valenciennes              1         (cota 1.80)

Argumentaţie

Cotele celor două bilete jucate pentru sâmbătă şi duminică sar la 8.36, respectiv 6.10. Ne vom îndrepta atenţia spre toate jocurile, dar cel mai mult ne va pasiona meciul „răniţilor” dintre Cesena şi Novara. Ar trebui să marcheze amândouă şi, coroborat cu celelalte rezultate, să adunăm nişte bani frumoşi, aşa cum ne-am obişnuit în ultima perioadă. Noroc!

Citit 3475 ori Ultima modificare Vineri, 13 Ianuarie 2012 14:55