Biletul zilei - Nebunia Dortmund – Stuttgart

Chiar n-ai cum să fii supărat că ţi-au stricat biletul, la ce meci au făcut cei de la Dortmund şi Stuttgart. De poveste, fabulos meci! Borussia avea 2-0 în minutul 70, când a început nebunia. În doar opt minute, trei goluri Stuttgart, incredibil! Dar asta nu era tot, Dortmund încă avea forţă. A demonstrat-o din plin pe final: a atacat în valuri şi a egalat în 82’. Goool, Borussia o dă din nou, are 4-3 în 87’, ce bine că nu am rupt biletul! Maxim? Nici vorbă, în prelungiri, un nou gol, a egalat Stuttgart! De asta sportul-rege este cel mai frumos din lume. Nici nu mai contează ce a trecut în rest colegul Marian Căpăţînă pe tichet, câteodată se poate să şi pierzi cu zâmbetul pe buze. Ce lemnoşenie, nu-i aşa?

Biletul zilei

Blackburn – Manchester United               2         (cota 1.36)

Concordia Chiajna – Ceahlăul P. N.      1X         (cota 1.37)

U Cluj – FCM Tg. Mureş                          1         (cota 1.85)

FC Vaslui – CFR Cluj                                     CFR marchează (cota 1.52)

Sevilla – Mallorca                                 1         (cota 1.70)

Oho, avem o cotă generală de 8.90 pe cuponul de diseară! V-a învăţat Marian numai la câştiguri, trebuie aşadar să ţinem pasul cu calitatea. Sperăm că nu se vor trezi de-alde Ceahlăul, Tg. Mureş, Blackburn sau Mallorca să ne fure şunca din fasole, mai ales că traversăm ditamai postul… Duelul Vaslui – CFR Cluj (unii îi spun abuziv derbi) miroase a altceva. Cel mai probabil gazdele vor învinge, dar cu siguranţă vor încasa un gol, oricât de mic ar fi el, iar cota e numai bună. Spor la belşug!

Citit 8261 ori Ultima modificare Duminică, 01 Aprilie 2012 21:06