Gheorghe Arsenie

Gheorghe Arsenie

Turneul play-off, la ora medaliilor

Sâmbătă, 17 Aprilie 2021 06:00 | Publicat în SPORT
În turneul primului eșalon masculin de volei se dispută ultimele meciuri din acest sezon. Sunt meciuri foarte importante, care vor desemna un nou titlu de campioană. În această fericită ipostază se află echipa noastră, CSM Arcada. Primul pas către titlu din acest turneu a fost făcut joi seară, când elevii profesorului Sergiu Stancu au obținut un important succes, 3-1 (23-25, 25-19, 25-12, 26-24). A fost un joc aprig, în ciuda previziunilor, presărat cu momente aspre, în care ol ...

Ultimele asalturi spre titlu pentru CSM Arcada

Joi, 15 Aprilie 2021 05:00 | Publicat în SPORT
Competiția națională masculină de volei a ajuns la ultima fază. De astăzi şi până sâmbătă, Sala Sporturilor "Dunărea" este gazda unui important eveniment - ultimele trei etape din turneul play-off. La capătul acestor trei zile vom cunoaște ierarhia finală, îi vom putea aplauda pe învingători, dar și pe învinși. Până atunci, însă, așteptăm ca meciurile din aceste trei zile să fie de calitate. În fiecare zi vor avea loc câte două partide, programul prezentându-se a ...

CS Municipal Arcada, înaintea ultimului turneu

Miercuri, 14 Aprilie 2021 06:00 | Publicat în SPORT
Cele mai bune patru echipe din primul eșalon ale voleiului masculin au parcurs jumătate din turneul play-off. Au fost jocurile disputate în sala din Zalău, următoarele trei urmând a avea loc, în această săptămână, la Galați. Bilanțul acestui turneu a fost net favorabil echipei VM Zalău, care a acumulat trei victorii, secondată de Craiova, cu două, în timp ce Arcada a bifat un singur succes, iar Steaua a smuls doar un punct. În clasamentul la zi, CSM Arcada este lider, cu 19 v ...

Zile pline pentru CSU Belor și CSM Arcada

Sâmbătă, 10 Aprilie 2021 04:00 | Publicat în SPORT
Finalul acestei săptămâni găsește echipele gălățene de volei pe deplin angrenate în competiţii - câte trei meciuri în trei zile. În turneul feminin play-out, CSU Belor a învins, ieri după-amiază, la Pitești, scor 3-0, pe "U" Cluj. Gălățencele vor juca astăzi cu Argeș Pitești, iar duminică le vor întâlni pe fetele de la CS Medicina Tg. Mureș. La masculin, CSM Arcada a obținut doar un punct cu SCM "U" Craiova (scor 2-3) în meciul de joi, iar ieri-seară a jucat cu ...

CSU Belor joacă în turneul play-out

Vineri, 09 Aprilie 2021 05:00 | Publicat în SPORT
După ce multă vreme s-a aflat în zona de mijloc a clasamentului Diviziei A1, echipa gălățeană de volei feminin a încheiat sezonul regulat pe locul al nouălea, primul din grupa de jos a competiției, clasare care a generat nemulțumiri pe toate palierele. Elevele antrenorului Bogdan Paul vor fi nevoite astfel să joace în turneul play-out. Meciurile respective debutează astăzi, la Pitești, unde se întrec echipele: CSU Belor - locul 9 (9 victorii, 13 înfrângeri, 27 puncte, setaver ...

"O încununare a întregului parcurs din acest sezon"

Joi, 08 Aprilie 2021 06:00 | Publicat în SPORT
Astăzi se dispută primele meciuri din turneul play-off al primului eșalon masculin de volei, partide ce vor stabili campioana şi celelalte medaliate ale actualei ediţii. Turneul este găzduit de Sala Sporturilor din Zalău și la el iau parte cele mai bune patru echipe, în ordinea punctelor acumulate: CSM Arcada - 55 puncte, VM Zalău și Steaua - câte 46, SCMU Craiova - 44. Dupa câte se poate vedea, echipa noastră se prezintă cu un bilanț excelent, fapt ce-l mulțumește și pe ant ...

CSM Arcada atacă un nou titlu

Miercuri, 07 Aprilie 2021 04:00 | Publicat în SPORT
Începând de mâine şi până sâmbătă, în Sala Sporturilor din Zalău se vor disputa meciurile primei faze a turneului play-off la volei masculin. Se întrec cele mai bune patru echipe din primul eşalon, în frunte cu dubla campioană naţională CSM Arcada Galaţi. Echipa noastră, aflată pe primul în clasament, va susţine cele trei meciuri în ordinea: SCM "U" Craiova (locul 4), Volei Municipal Zalău (2), Steaua Bucureşti (3). Meciurile celui de-al doilea turneu vor avea loc peste ...

Gălățencele de la CSM sunt "în cărți"

Marți, 06 Aprilie 2021 00:00 | Publicat în SPORT
Zilele acestea s-au disputat primele meciuri din turul Grupei Valoare 1 a Campionatului Național de handbal junioare I (categoria cea mai mare). Gălățencele de la CS Municipal fac parte dintr-o grupă tare, cu echipe mult mai puternice decât în prima fază a competiției. Toate adversarele provin de la cluburi din Capitală. "Am avut trei meciuri dificile, în care consider că ne-am descurcat bine. Așteptăm cu încredere returul, programat în perioada 23-25 aprilie, în care sperăm s ...

Fetele de la CSU Belor, misiune foarte grea

Vineri, 02 Aprilie 2021 04:00 | Publicat în SPORT
Cele 12 echipe feminine din primul eșalon de volei românesc se întâlnesc în ultimul turneu al Campionatului Diviziei A1. Gălățencele vor juca trei partide în cadrul turneului organizat de Știința Bacău, alături de formația gazdă, CS Voluntari și Alba Blaj. Clasamentul la zi ne arată că prima grupă valorică a turneului principal play-off, locurile 1-4, s-a cam conturat. Iată-le pe primele patru clasate: 1. CSM Târgoviște 53 puncte, 2. Alba Blaj 52 p, 3. Dinamo 42 p, 4. CS ...

Sezon excelent pentru jucătorii CSM Arcada, după prima parte a Diviziei A1

Marți, 30 Martie 2021 03:00 | Publicat în SPORT
S-a încheiat sezonul regulat al Campionatului Național de volei pentru echipele masculine. Echipa Galațiului, care a repetat evoluţia foarte bună, se menţine printre formațiile de elită ale competiției. La finele sezonului regulat, CSM Arcada se află în fruntea clasamentului cu un bilanț excelent: 18 victorii, două înfrângeri, 55 de puncte și un setaveraj de invidiat, 57:9. Foarte interesant este și ecartul de puncte față de urmăritoare. Zalăul și Steaua au câte 46 de pun ...
Pagina 1 din 148