BADMINTON. Un grup de șapte sportivi de la Clubul Siderurgistul a fost prezent la un turneu în orașul Novi Sad (Serbia), alături de reprezentanți din 42 de țări, între care Bulgaria, Grecia, Slovacia, Serbia, Turcia, Polonia. Nivelul concursului a fost foarte ridicat, gălățenii fiind prezenți la categoriile Under 15, 13 și 17. Sportivii au fost coordonați de antrenorii Iulian Călin și Adrian Panfil. Cea mai bună clasare a avut-o dublul mixt Sebastian Panaite – Sonya Stancu, ca ...