Hocheiştii de la Dunărea au dezamăgit în al doilea meci de la Braşov

UPDATE: Dunărea a jucat slab şi în al doilea meci de la Braşov, fiind învinsă de Corona cu scorul de 5-2

Dunărea Galaţi, campioana României a pierdut, vineri seară, 29 ianuarie, partida disputată în deplasare, în faţa echipei Corona Braşov, scor 0-2 (0-2, 0-0, 0-0), într-un meci contând pentru etapa a doua din ultimul retur din sezonul regulat - Liga Naţională.

Dunărea a reuşit contraperformanţa de a pierde în faţa unei echipe care cu doar câteva ore înainte a susţinut un alt meci, în Liga Mol (scor 4-11, în faţa formaţiei Fehervar AV 19 din Ungaria, dar cu juniorii pe gheaţă). De precizat că braşovenii au jucat şi joi seară, 28 ianuarie, în Liga Mol, cu Dunaujvarosi Acelbikak (scor 1-14).

Cele două goluri ale brașovenilor au fost marcate încă din prima repriză de joc (minutul 3, respectiv 14). După acest eșec, Dunărea își păstrează poziția de lider în clasament, cu 68 de puncte, la trei puncte distanță de ocupanta locului secund, SC Miercurea Ciuc (cu două meciuri mai puțin disputate).

Sâmbătă, 30 ianuarie, de la ora 18,00, este programat cel de-al doilea meci al „dublei” cu Corona Braşov.

Citit 1409 ori Ultima modificare Sâmbătă, 30 Ianuarie 2016 21:50