Gălăţenii care au locuri în parcarea supraetajată aferentă blocului R5 din Mazepa I pot achita tariful indexat al abonamentelor prin mai multe modalităţi
Astfel, Primăria municipiului Galați informează că, în perioada 21 noiembrie - 15 decembrie 2024, plăţile se pot face cu numerar sau cu cardul bancar la sediile Direcției de Taxe, Impozite și alte Venituri Locale, on-line pe site-ul https://www.ghiseul.ro sau la stațiile Self Pay.
Cererea tip pentru vizarea abonamentului (în anexa 3 la Metodologie) trebuie depusă cu cel puțin 10 zile înainte de expirarea acestuia, cu menținerea tarifului stabilit și supus indexării, altfel abonamentul va fi declarat disponibil. Aceasta trebuie însoţită de următoarele documente:
- pentru persoane fizice: documente privind domiciliul/reședința, respectiv copie B.I/C.I; act de proprietate (contract de vânzare-cumpărare, contract de leasing, act de donație sau moștenire, etc) - copie conformă cu originalul.
- pentru persoane juridice: documente privind sediul/punctul de lucru; act de proprietate, contract de comodat, contract de închiriere, act de donație sau moștenire în imobilul situat în zona deservită de parcarea de reședință supraetajată - în copie conformă cu originalul; certificat constatator emis de Oficiul Registrul Comerțului, care să ateste că societatea nu este în lichidare, conform Legii nr. 31/1990, în faliment sau radiată - în copie conformă cu originalul.