„Marșul Drapelului Național” a atras numeroşi gălăţeni pe Faleza Superioară a Dunării. Manifestarea, organizată de Garnizoana Galați, a constituit, pentru mulţi dintre copiii prezenţi, o premieră la care au fost încântaţi să ia parte. După momentul solemn al intonării Imnului Național, „Marşul Drapelului” a pornit de la Elice către Complexul Muzeal de Ştiinţele Naturii, acompaniat de fanfara Centrului Cultural „Dunărea de Jos”.Organizatorii şi-au dorit, prin ...